چمدان: عناب میوه مخصوص مناطق گرمسیری است که خاستگاه اصلی کشت آن در ایران خراسان جنوبی است اگرچه در دیگر استان‌های ایران همانند اصفهان هم عناب کاشته می‌شود.

عناب مناسب اقلیمی است که اکنون در بیشتر نقاط کشور حاکم شده، آب زیاد نمی‌خواهد و در شرایط خشکسالی مقاوم است.

در سال جاری بیش از ۳ هزار هکتار باغ در خراسان جنوبی زیرکشت عناب قرار دارد که به گفته عبدالرضا رضایی مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی بیشتر آنها ارگانیک است. سال گذشته در استان خراسان جنوبی نزدیک به ۲۱۳۸ تن عناب تولید شده و پیش‌بینی می‌شود امسال نیز تولید ۵۵۰۰ تن عناب در استان به ارزش ۶۶۰ میلیارد ریال محقق شود.

عناب جزو محصولات کم‌آب‌بر و محصولات استراتژیک باغی خراسان جنوبی محسوب می‌شود.

عناب ابتدا زرد، سپس سبز و در پاییز قرمز و آماده مصرف می‌شود

افریقایی‌ها کیک عناب را ترجیح می‌دهند

میوه عناب طعم خاصی دارد و همین مزه خاص و بی‌همتا سبب شده در کشورهای مختلف همانند کره و چین از آن شربت درست کنند و یا در افریقا در پخت شیرینی و کیک از آن بهره ببرند. با توجه به خواص دارویی، این میوه را به صورت دمنوش استفاده می‌کنند اما در ایران تنها مصرف این میوه به صورت خشک شده بسیار متداول است. البته در سال‌‎های اخیر برخی در دمنوش و چای نیز از آن استفاده می‌کنند.

خواص دارویی عناب

بر اساس آنچه در پایگاه اطلاع رسانی پزشکان ایران آمده‌، عناب بدلیل داشتن لعاب زیاد نرم کننده سینه است. همچنین این میوه آرام کننده اعصاب به حساب می‌آید و خون را تمیز می‌کند. همچنین این میوه در جلوگیری از سرطان موثر است. علاوه بر این خواص عناب ده‌ها ویژگی دارویی دیگر نیز دارد.

دستور تهیه چند نوع نوشیدنی با عناب

۱٫ هسته  ۲۰ دانه عناب را گرفته و با ۳۰ دانه مویز و ۳۰ دانه سپستان و ۱۷ گرم شاخه گلدار بنفشه در نیم لیتر آب خیس کنید و بگذارید تا صبح بماند سپس آن را صاف کرده و با ۵۰ گرم شیر خشت و ۵۰ گرم ترنجبین مخلوط کنید تا کاملا حل شود سپس مقداری گلاب به آن اضافه کرده و بنوشید.

۲٫ هسته چند عناب را از آن جدا کنید و عناب‌ها را داخل یک قوری با آب داغ بریزید، سپس اجازه دهید که به مدت ۱۵ دقیقه دم بکشد سپس آن را در فنجان بریزید و چند قطره آب لیمو ترش تازه به آن اضافه کنید.

۱۴٫۳ دانه عناب را با ۲۵ گرم جو پوست کنده مخلوط کرده و در ۲ لیتر آب ریخته و آنقدر بجوشانید تا جو باصطلاح شکفته شود و ۱/۵ لیتر آب باقی بماند. پس از ته نشین شدن مواد داخل جوشانده آن را میل کنید.

۴٫ عناب را با بهار نارنج، چای به، دارچین، سیب و زعفران در آب در حال جوش بریزید. بعد از چند دقیقه دمنوش به دست آمده را در فنجان ریخته و با نبات میل کنید. این دمنوش را با ترکیبات زیر نیز می‌توانید استفاده کنید:

عناب به همراه چای سبز، چای سفید، هل و دارچین

عناب به همراه چای سیاه، گل گاوزبان، عرق کاسنی و کمی گلاب

عناب به همراه چای قرمز یا چای ترش با تکه‌های توت فرنگی

 

عناب نارس