چمدان : ماهنامه تخصصی «حمل‌ونقل هوایی جهانی» (ATW) چهل‌وچهارمین «جایزه موفقیت صنعت هوانوردی مسافری» خودش را به شرکت هواپیمایی ایر- بالتیک کشور لاتویا اعطا کرد. از ۴۴ سال قبل، شرکت‌هایی که این جایزه را دریافت می‌کنند به‌عنوان رهبر بازار هوانوردی مسافری جهان به‌ رسمیت شناخته می‌شوند و امسال این لقب از آن شرکت ایر بالتیک شد.

اما این تنها جایزه‌ای نیست که این شرکت هواپیمایی در نخستین‌ ما‌ه‌های سال ۲۰۱۸ دریافت کرده است به‌طوری‌ که تحلیلگران شرکت OAG هم عنوان دقیق‌ترین و وقت‌شناس‌ترین شرکت هوانوردی مسافری جهان را به ایر بالتیک اعطا کردند.

این شرکت در سال ۲۰۱۷ رکورد ۵۷ میلیون پرواز سر وقت را از آن خود کرد. بررسی‌های OAG نشان می‌دهد که متوسط زمان تاخیر کل پروازهای این شرکت فقط ۱۴ دقیقه و ۵۹ ثانیه بوده و ۹۰٫۰۱ درصد از پروازهای ایر بالتیک در سال ۲۰۱۷ سر وقت انجام شده است.

شرکت OAG، ارائه‌دهنده اطلاعات دیجیتالی و کاربردی مربوط به شرکت‌های هواپیمایی، فرودگاه‌ها، سازمان‌های دولتی هوانوردی مسافری و شرکت‌های خدماتی مسافرتی است و پایگاه داده‌هایی درباره جزییات پرواز بیش‌از ۹۰۰ شرکت هواپیمایی و بیش‌از ۴هزار فرودگاه را در سطح جهانی در اختیار دارد.