چمدان: احمدرضا صبری در نشست خبری ورود قطارهای پنج ستاره نور به شبکه ریلی مسافری کشور گفت: در سال‌های گذشته حمل و نقل ریلی را آغاز کردیم کارهای خوبی را انجام داده‌ایم اما با توجه به توصیه‌های راه آهن و تاکید بر ۵ ستاره شدن موفق شدیم قطارهای جدید را وارد ناوگان کنیم. این قطارها به لحاظ کیفیت، امکانات و خدمات رفاهی آن معادل هواپیما برای فرست کلاس است.

وی با بیان این که از رسانه‌ها می‌خواهیم مزیت‌های سفر ریل را بیان کنند، افزود: دو نوع از قطارهای نور برند ۵ ستاره را دارند، البته بقیه قطارهای ما هم پتانسیل ۵ ستاره شدن را دارند.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی نور با بیان این که برای ورود ۴ رام قطار ۵ ستاره طی سال آینده به ناوگان نورالرضا برنامه داریم، تاکید کرد: در حال حاضر ۲ رام قطار ۵ ستاره در مسیرهای کرج-مشهد، تهران-مشهد، اصفهان-شیراز و اصفهان –مشهد داریم.

وی با اشاره به برنامه نهاد رهبری در دانشگاه برای سفر روج های جوان به مشهد مقدس، تاکید کرد: از سوی دیگر با توجه به آستان قدس رضوی برنامه ای با عنوان مبدا-مبدا دارد و از زائران تا مشهد پشتیبانی می کند، در این راستا امروز ۶۰۰ زوج جوان با قطارهای ۵ ستاره نور به مشهد مقدس عزیمت می کنند.

صبری با بیان این که میانگین سن ناوگان نورالرضا حدود ۵ سال است، گفت: برای دو رام قطار برای ۵ ستاره شدن حدود ۲٫۸ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی ادامه داد: در قطارهای عروس نور به طور سمبلیک مراسم عقد برگزار می‌کنیم و در رستوارن سفره عقدی داریم که به صورت آنلاین در کوپه‌ها پخش می‌شود.

مدیرعامل شرکت حمل ونقل نورالرضا همچنین از برنامه ریزی برای راه اندازی قطار عروس در مسیر اصفهان-مشهد خبر داد.