چمدان:  قیمت دلار در پی شتاب ریزش قیمت ارز در بازار از دقایقی قبل در خیابان فردوسی وارد کانال ۱۰ هزار تومان شد و هم اکنون با قیمت ۱۰ هزار و ۹۵۰ تومان به متقاضیان فروخته می‌شود.

این درحالی است که قیمت فروش دلار در صرافی ملی با وجود کاهش قیمت نسبت به دیروز هنوز در کانال ۱۱ هزار تومانی است. صرافی ملی هم اکنون دلار را با قیمت ۱۱ هزار تومان می‌فروشد و با قیمت ۱۰ هزار و ۹۵۰ تومان از مردم می‌خرد.

فعالان بازار می‌گویند: از دیروز که قیمت ارز روند کاهشی پرشتابی را داشته، فروشنده در بازار زیاد شده و دارندگان ارزهای خانگی برای جلوگیری از ضرر بیشتر نسبت به فروش دلارهایی که از قبل خریده بودند اقدام کرده‌اند.

لیر ترکیه نیز که مدت‌هاست بین ۲۱۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان نوسان داشت امروز به ۱۹۱۰ تومان رسید. درهم امارات نیز ۳۰۲۷ تومان، لاری گرجستان ۳۷۵۵ تومان و منات آذربایجان ۶۵۳۸ تومان به فروش می‌رسند.

جدیدترین قیمت ارز مسافرتی

شعب منتخب بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را به‌عهده دارند روزانه بعد از دریافت قیمت ارز از سوی بانک مرکزی توزیع ارز به مسافران را آغاز می‌کنند.

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت ۱۱ صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک‌های عامل آغاز می‌شود.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی یورو را امروز با قیمت ۱۲ هزار و ۴۵۶ تومان و ۸ ریال می‌فروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است.

مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته‌شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.