چمدان: ولی تیموری درباره استفاده از اسم هاستل در برخی از اماکن اسکان گردشگران به چمدان گفت: اماکنی که مجوزهای مربوطه را از سازمان میراث فرهنگی دریافت کرده‌اند، منعی برای استفاده از اسم «هاستل» برای فروش خدمات خود به گردشگران خارجی ندارند. هاستل در واقع ترجمه‌ای از نوعی خدمات است که در کشور ما وجود دارد و برای جذب مسافرها از این برند گردشگری استفاده می‌شود.

او با اشاره به مجوزها گفت: ما مجوزهای پانسیون و مهمانپذیر داریم و مشکلی در آن وجود ندارد، هاستل‌ها در واقع در دنیا خدماتی بین پانسیون‌ها و مهمانپذیرهای ارایه می‌دهند و ما نیز مجوزهای مختلفی در زمینه اقامتگاه های گردشگری دارید و نظارت کامل بر این اماکن وجود دارد.

معاون گردشگری درباره دریافت تعهد از برخی از این اماکن توسط پلیس گفت: در صورتی که این اماکن مجوزهای اقامتی خود را دریافت کرده باشند، مشکلی وجود ندارد و حتی نیاز به اخذ تعهدی وجود ندارد. سازمان میراث فرهنگی مجوزهای لازم را در این زمینه می‌دهد و بر آنها نظارت می‌کند.

  قوانین پلیس برای صدور مجوز فعالیت «هاستل» در ایران | اجازه هاستل مختلط را نمی‌دهیم | توریست‌ها محرم باشند می‌توانند از هاستل استفاده کنند
  ممنوعه‌ای که بالاخره مجوز گرفت | اتفاقی تازه در پایتخت برای خارجی‌‌ها | هاستل‌های تهران را بشناسید