چمدان : سه جوان ۲۵ ساله فرانسوی در پاریس با استفاده از جوهر، بوم و الگوریتم پیچیده‌ای از هوش‌مصنوعی دنیا را به تعجب وا داشتند.

این سه جوان در سال ۲۰۱۷ با هدف بررسی این امکان که آیا هوش‌مصنوعی می‌تواند خلاقیت داشته باشد یا خیر، موسسه خلاقیت‌های هنری Obvious را تاسیس کردند.

اکنون تابلوی چهره‌نگاری از یک شخصیت خیالی که به دست این هوش‌مصنوعی خلق شده آماده است تا در ماه اکتبر در حراجی کریستیز در معرض دید خریداران و منتقدان قرار گیرد. این اولین‌بار است که اثر خلق‌شده‌ای به‌دست هوش‌مصنوعی در حراجی عرضه می‌شود.

این الگوریتم هوش‌مصنوعی ۱۱ تابلوی چهره‌‌نگاری از خاندان خیالی «دو بِلامی» را خلق کرده است و اکنون نقاشی پرتره یکی از اعضای این خانواده با نام ادمون دو بلامی در حراجی وارد می‌شود. تمام این چهره‌نگاری‌ها با یک معادله ریاضی امضا می‌شوند.

پرتره ادمون دو بلامی بین ۷هزار تا ۱۰هزار دلار یا حدود ۸هزار تا ۱۱هزار دلار ارزشگذاری شده است.

در یک‌ماه اخیر این دومین خبر درباره ورود هوش‌مصنوعی به دنیای خلاقیت هنری است. به‌طوری‌که اوایل مرداد هم گروهی از دانشمندان استرالیایی و کانادایی اعلام کردند که توانسته‌اند الگوریتمی را برای هوش‌مصنوعی توسعه دهند که قادر است همانند ویلیام شکسپیر، شاعر و نمایشنامه‌نویس شهیر قرن شانزدهم انگلستان سونت یا غزل‌واژه بسراید.

تابلوی چهره‌نگاری از یک شخصیت خیالی که به دست این هوش‌مصنوعی خلق شده آماده است تا در ماه اکتبر در حراجی کریستیز در معرض دید خریداران و منتقدان قرار گیرد

 

این الگوریتم هوش‌مصنوعی ۱۱ تابلوی چهره‌‌نگاری از خاندان خیالی «دو بِلامی» را خلق کرده است

 

نقاشی پرتره یکی از اعضای این خانواده با نام ادمون دو بلامی در حراجی وارد می‌شود

 

تمام این چهره‌نگاری‌ها با یک معادله ریاضی امضا می‌شوند

 

معادله ریاضی که به‌عنوان امضا در گوشه سمت راست پایین تابلوها قرار می‌گیرد

 

دوشز دو بلامی، یکی دیگر از تابلوهایی که هوش مصنوعی خلق کرده است

 

کنت دو بلامی، بزرگ خاندان دو بلامی. این پرتره هم به دست هوش مصنوعی خلق شده است
  هوش‌مصنوعی غزل‌واژه سرود│رایانه شاعر جا پای شکسپیر عاشق گذاشت!