چمدان : گزارش بنیاد تامسون رویترز که با حضور ۵۴۸ کارشناس در امور زنان انجام شد نشان داد که هند خطرناک‌ترین کشور در جهان برای زنان است و پس‌از آن کشورهای افغانستان، سوریه، سومالی و عربستان سعودی قرار دارند. این خطر از خشونت‌های جنسی و بهره‌کشی از زنان ناشی می‌شود.

این نظرسنجی با مشارکت کارشناسانی از ۱۹۳ کشور عضور سازمان ملل در ۶ مقوله قاچاق انسان، سلامت و بهداشت، آداب فرهنگی و خشونت‌های جنسی و غیرجنسی علیه زنان به سوالات پاسخ دادند.

درپی انتشار این گزارش، وزارت امور خارجه هند نامه‌ای را در اختیار رسانه‌های جهان گذاشت که در آن ضمن رد این اتهام خاطر نشان می‌کند که هند در موضوع ناامنی زنان با بسیاری از کشورهای این منطقه فاصله دارد و این رده‌بندی به‌وضوح غلط است.

این نامه که ۶ جولای منتشر شد به مجموعه‌ای از اقدامات ایمنی که هند در پی حادثه تجاوز به یک دختر دانش‌آموز در دهلی نو در دسامبر ۲۰۱۲ تاکنون انجام داده است تاکید می‌کند. از جمله این اقدامات می‌توان به افزایش مجازات تجاوز و حملات اسیدپاشی و ارائه خدمات حمایتی به زنان از سال ۲۰۱۲ اشاره کرد.

براساس گزارش هیات ملی ثبت جرائم، در سال ۲۰۱۶ در مجموع ۳۳۸ هزار و ۹۵۴ حادثه علیه زنان گزارش شده که شامل ۳۸ هزار و ۹۴۷ مورد تجاوز بود که این رقم نسبت به سال ۲۰۱۵ با افزایش ۲٫۹ درصدی مواجه بود.

در شاخص نابرابری جنسیتی سال ۲۰۱۵ که در قالب گزارش توسعه انسانی ازسوی برنامه توسعه ملل متحد منتشر شد هند از ۱۵۹ کشور در رتبه ۱۲۵ قرار گرفت.

باوجوداین، وزارت گردشگری این کشور در روزهای اخیر کمپینی را راه‌اندازی کرده است تا به زنان جهان بار دیگر اطمینان دهد که امنیت آنها در سفر به این کشور تامین است.