چمدان : استارتاپ اوریون‌اسپن به‌تازگی از پرتاب هتل فضایی مجللی به فضا در سال ۲۰۲۱ خبر داده است که از سال ۲۰۲۲ می‌تواند میزبان گردشگران فضایی شود.

مسافران این هتل فضایی که Aurora Station نام دارد می‌توانند از وای‌فای پرسرعت، شرایط بی‌وزنی جاذبه نزدیک به صفر و تجربه واقعیت مجازی در مدار پایینی زمین لذت ببرند.

فرانک بانگر مدیراجرایی و بنیانگذار اوریون‌اسپن در خبری که از سوی روابط‌عمومی این شرکت استارتاپی منتشر شد می‌گوید: «ما Aurora Station را برای ارائه مقصد گردشگری مناسبی در فضا توسعه داده‌ایم. هدف ما دسترسی همه به فضا با قیمت مناسب است.»

سفر به Aurora Station با قیمت پایه ۹٫۵ میلیون دلار آغاز می‌شود که این رقم به‌ مراتب کمتر از قیمت بین ۲۰ تا ۴۰ میلیون دلاری است که افرادی مثل انوشه انصاری، اولین زن گردشگر فضایی جهان بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۹ برای سفر به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرداخت کردند.

این هتل فضایی آینده، همزمان می‌تواند میزبان ۶ نفر شامل دو خدمه و چهار مهمان برای اقامتی ۱۲ روزه باشد.

این ایستگاه در فاصله ۳۲۰ کیلومتری از سطح زمین در مدار پایینی حرکت می‌کند و هر ۹۰ دقیقه یک‌بار دور سیاره‌مان می‌چرخد. این بدان‌معنی است که مهمانان Aurora Station هر روز می‌‌توانند به‌ طورمتوسط ۱۶ طلوع و غروب آفتاب را تجربه کنند و شفق‌های قطبی شمالی و جنوبی را از پنجره اتاقشان ببینند.

گردشگری فضایی یکی از مفاهیمی است که در سال‌های اخیر و به‌ویژه با آغاز فعالیت‌های بخش خصوصی در فضا به موضوع مورد بحثی تبدیل شده و بسیاری از تحلیگران از آن به‌عنوان پدیده گردشگری آینده یاد می‌کنند. پیش‌از این شرکت بیگلو هم با پرتاب یک اتاقک قابل انبساط و اتصال آن به ایستگاه فضایی بین‌المللی تلاش‌هایی را برای هتل‌های فضایی آغاز کرده بود.