چمدان: جمعیت هلال احمر با توجه به شرایط جوی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در ایام عید نوروز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد لازم است مسافران نوروزی به ویژه در مناطق کوهستانی با تجهیزات کامل امدادی و جیره غذایی کافی و سایر ملزومات ضروری سفر کنند.

با توجه به سیلابی شدن مسیل‌ها در مناطق شمالی و غربی کشور چنانچه مقدور باشد، از سفر به این مناطق تا عادی شدن اوضاع پرهیز کنند. در مسیرهای اصلی سفر کرده و از ورود به مسیرهای فرعی کم تردد و ناشناخته پرهیز کنند. همچنین به هیچ عنوان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها اتراق نکنند.

معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان نیز نسبت به افزایش دبی در همه رودخانه‌های استان در روزهای آینده به دلیل پیش بینی بارندگی شدید هشدار داد و گفت: در همه رودخانه‌های استان برای مقابله با سیلاب احتمالی، حالت آماده باش اعلام شده است.

حمیدرضا لشکری اظهار داشت: پیش بینی‌های هواشناسی بارندگی شدید را به مدت سه روز در تمامی حوضه‌های آبریز خوزستان نشان می‌دهد، که به تبع آن افزایش جریان آب رودخانه‌ها و احتمال وقوع سیلاب را خواهیم داشت.

رییس جمعیت هلال احمر نیز به مسافران و مردم غرب، جنوب و شمال شرق ایران هشدار داد: مردم و مسافرین نوروزی در این مناطق کاملا هشیار باشند و به هشدارها کم توجهی نکنند. از حرکت و توقف در مسیرهای فرعی، کنار رودخانه ها و مسیل ها اکیدا بپرهیزید.

توییت رئیس جمعیت هلال احمر از نوروز امسال به نوروز خطرناک یاد کرده است.

هشدارهای هلال احمر