چمدان :  موزه کتابخانه سلطنتی نیاوران در ادامه برگزاری نمایشگاه های دوره ای خود از بخش نادیده ها، کتاب مقدس اورشلیم را به مناسبت آغاز سال نو میلادی در معرض دید علاقمندان قرار داده است.

این کتاب نفیس در سال ۱۹۷۴ میلادی به زبان فرانسه در پاریس منتشر شده و برگرفته از چاپ پیشین همین اثر است که در سال ۱۹۵۵ تحت نظر مدیر مدرسه مسیحی فرانسوی زبان اورشلیم با همراهی یک تیم متخصص و مترجم چاپ شده است.

از نقاط قوت این اثر می‌توان به توضیحات و مقدمه‌ های مفصل درباره‌ عهد عتیق اشاره کرد که مخاطب را کاملاً از تاریخ این مجموعه‌ متون مقدس و آثار منتشر شده درباره‌ آن مطلع می‌سازد. علاوه بر آن، پانوشت ‌های دقیق برای آیات، تعابیر و تفاسیر متعددی از عبارات را به دست می‌دهد و از این نظر خواننده با ترجمه‌ای غنی و جامع رو به ‌رو است. همچنین تصویرگری سالوادر دالی نقاش فراواقع گرای اسپانیایی در بخش های مختلف کتاب به دلپذیری اثر افزوده است.

علاقه مندان جهت بازدید از این کتاب نفیس می توانند تا پایان دی ماه از ساعت ۸ تا ۱۶ به موزه کتابخانه سلطنتی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه نمایند و مجموعه تا ساعت ۱۷ فعال است.