چمدان: حسن روحانی رییس‌جمهور در حکمی علی اصغر مونسان را به سرپرستی وزارت تازه تاسیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منصوب کرد.

مونسان پیش از این نیز معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود.

با این تغییرات او دیگر معاون رئیس جمهور نخواهد بود و تنها به عنوان سرپرست وزارت میراث فرهنگی ادامه فعالیت می‌دهد تا رئیس جمهور گزینه نهایی این وزارتخانه را به مجلس معرفی کند.

 

به گزارش چمدان، علی ربیعی سخنگوی دولت در یک هفته گذشته در دو نشست سخنگوی دولت، مخالفت دولت با تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را مورد تاکید قرار داده و اعلام کرده بود ایجاد چنین وزارتخانه‌ای ضرورت ندارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری نیز در اولین واکنش به مصوبه مجلس و تایید شورای نگهبان با بیان این که تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیشنهاد دولت نبود گفته بود: پیشنهاد تشکیل این وزارتخانه در قالب طرح از سوی نمایندگان مطرح شد و هیات دولت مکررا با تشکیل این وزارتخانه مخالف بوده است.

علی لاریجانی در نهایت ۲۶ مردادماه قانون تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را به رئیس جمهوری ابلاغ کرد.  پس از آن نیز حسن روحانی دستور تکشیل این وزارتخانه جدید را به نهاد ریاست جمهوری و سازمان اداری و استخدامی کشور داد.

  قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی به رییس جمهوری ابلاغ شد | رئیس جمهور تا نیمه اول شهریور وزیر پیشنهادی را معرفی کند
  ربیعی: دولت انگیزه‌ای برای تشکیل وزارت میراث فرهنگی ندارد | معاون پارلمانی دولت موظف به مکاتبات برای جلوگیری از تشکیل وزارتخانه شد
  واکنش نماینده مجلس به مخالفت دولت با تشکیل وزارت میراث فرهنگی | دولت به قانون احترام بگذارد | میراث فرهنگی دیگر حیاط خلوت دولت‌ها نخواهد بود