چمدان: شبکه ۹ تلویزیون استرالیا اعلام کرد: دو مؤسسه بین‌المللی «کنترل ریسکس» و «اینترنشنال SOS» در ارزیابی خود برای سال ۲۰۱۹، ایران را جزء امن‌ترین کشورهای جهان برای گردشگران معرفی کردند.

این رسانه استرالیایی در گزارش خود تأکید کرده است: امنیت ایران طبق گزارش این نهادهای بین المللی همسطح استرالیا، آمریکا، کانادا، چین و کشورهای اروپایی ارزیابی شده است.

نگارنده این گزارش آورده است: شاخص‌های امنیت در مورد گردشگران مانند میزان پایین خشونت‌های نژادی، فرقه‌ای یا سیاسی یا ناآرامی‌های مدنی غیر معمول در این بررسی مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: گردشگران هنگام سفر، امنیت دیگر کشورها را از نظر اجتماعی و سیاسی و یا احتمال بروز آشوب‌ها در نظر می‌گیرند و امنیت ایران از این نظر مانند استرالیا و آمریکا برآورد شده است.

این رسانه گزارش داد: تهدیدات تروریستی نیز از دیگر معیارهای گردشگران برای سفر به یک کشور است که ایران در این شاخص نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

  رده‌بندی امن‌ترین کشورهای دنیا برای سفر و گردشگری ؛ جایگاه ایران را ببینید │ ترکیه و تایلند در میان مقصدهای ناامن گردشگری
یک شبکه استرالیایی اعلام کرد: امنیت ایران طبق گزارش این نهادهای بین المللی همسطح استرالیا، آمریکا، کانادا، چین و کشورهای اروپایی ارزیابی شده است

ایران در منطقه خاورمیانه واقع است اما تنها تعداد کمی از دیگر کشورهای خاورمیانه مانند کویت و قطر در سطح خطرهای امنیتی «پایین» ارزیابی شده‌اند این درحالی است که کشورهای دیگر مانند عربستان با امنیت متوسط و برخی دیگر مانند پاکستان، عراق، افغانستان و بسیاری از کشورهای آفریقایی در رده کشورهای کاملاً «خطرناک» برای گردشگران معرفی شده‌اند.

این رسانه استرالیایی افزود: علاوه بر امنیت، ارائه خدمات امنیتی و اورژانسی مؤثر و بهره گیری از زیرساخت‌ها مانند حمل ونقل سریع و آسان و امن برای گردشگران نیز از عوامل دیگر انتخاب یک کشور برای سفر محسوب می‌شود.

شبکه تلویزیونی ۹ استرالیا گزارش داد: این در حالی است که ایران در طول سال‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۸ درگیر جنگ عراق علیه این کشور بود.

ایران به عنوان کشوری چهار فصل با انبوه جاذبه‌های طبیعی و تاریخی، همواره مورد توجه گردشگران خارجی بوده است.

ایندیپندنت نیز در گزارش خود در این‌باره آورده است: امنیت ایران در سطح کشورهای اروپا، آمریکا، کانادا و استرالیا ارزیابی شده است. در میان کشورهای جهان، فنلاند، نروژ و دانمارک به عنوان امن‌ترین‌ها معرفی شده‌اند.

سازمان میراث فرهنگی نیز این موفقیت ایران را به سفر رئیس سازمان جهانی گردشگری مرتبط دانسته و نوشته است: بعد از برگزاری موفقیت‌آمیز چهلمین نشست اعضای وابسته به سازمان جهانی گردشگری  و حضور رئیس این سازمان بین المللی در ایران، موفقیتی دیگر برای گردشگری کشورمان رقم خورد و دو موسسه «کنترل ریسکس» و «اینترنشنال SOS» طی ارزیابی خود برای سال ۲۰۱۹، ایران را جزو امن‌ترین کشورهای جهان برای گردشگران شناختند.