چمدان: سیدامین قاسمی با بیان اینکه در جریان سیل اخیر خساراتی به حوزه میراث فرهنگی استان لرستان وارد شد و بخشی از آثار تاریخی دچار آسیب شدند، گفت: در اثر سیل یکی از پایه‌های پل تاریخی کشکان تخریب شد.

وی با بیان اینکه بقیه آثار تاریخی که در اثر سیل آسیب دیده‌اند نیز در دست مطالعه و آسیب‌شناسی هستند افزود: هنوز اعتباری برای بازسازی آثار تاریخی آسیب‌دیده در سیل به این استان اختصاص داده نشده است.

  مادر پل‌های ایران تخریب شد | لحظه تلخ تخریب یکی از پایه‌های پل تاریخی کشکان لرستان را ببینید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان به خسارات سیل اخیر اشاره کرد و گفت: در جریان حادثه سیل فروردین ماه ۵۵۰ میلیارد ریال به آثار تاریخی استان خسارت وارد شد.

وی با بیان اینکه به آثار طبیعی و زیرساخت‌های گردشگری نیز آسیب وارد شده است، افزود: پل آبشار بیشه و جاده بعضی از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری آسیب دیدند.

قاسمی با اشاره به اینکه در ادامه این سیل، لغو هتل‌ها و آژانس‌های مسافرتی نیز ضرر‌هایی را به بخش گردشگری استان وارد کرده است، گفت: حجم خسارات حوزه‌های زیرساختی و گردشگری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: همچنین ۷۰ میلیارد ریال خسارت به بخش صنایع دستی وارد شده است.

  قلعه فلک الافلاک ریزش کرد؛ آخرین وضعیت قلعه ساسانیان در خرم آباد | پل قاجاری کشکان باز هم تخریب شد | ۵ پل تاریخی آسیب دیدند
  خطر در کمین سازه‌های آبی شوشتر؛ آماده‌باش در حاشیه رود دز | آخرین وضعیت ترک‌های نقش رستم | نگرانی از وضعیت یک پل تاریخی؛ «کشکان» مرمت می‌شود