چمدان: تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه (۱۲ دی) تا ساعت ۶ صبح روز شنبه (۱۵ دی) از محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران- سمنان- مشهد و بالعکس ممنوع است اما تردد موتورسیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک منعی ندارد.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ روز جمعه (۱۴دی ماه) از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج بصورت یکطرفه خواهد بود.

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس و تردد تریلرها از جاده هراز همچنان ممنوع خواهد بود.

تردد همه کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه (۱۲دی) و همچنین از ساعت ۸ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته از محور هراز ممنوع شده است.

ممنوعیت تردد بدلیل مداخلات جوی 

محور رامیان- اولنگ- شاهرود واقع در استان های گلستان و سمنان و محور فرعی شمشک- دیزین واقع در استان‌های البرز و تهران، محور پونل – خلخال واقع در استان گیلان و محور
املش- اطاقور واقع در استان گیلان تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

همچنین محور سی سخت – پادنا واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد و محور گنجنامه – تویسرکان واقع در استان همدان تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود شده است.

محور سروآباد – پاوه، واقع در استان کردستان تا اطلاع بعدی به دلیل سیلاب و طغیان رودخانه و نبود ایمنی کافی به روی خودروها بسته است.

محور قدیم قزوین- رشت (محدوده تونل شیرین سو) واقع در استان قزوین تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود و مسیر جایگزین، کنارگذر تونل تعیین شده است.

براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه‌ های تردد شمار و گشت های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به ‌استثنای محورهای یاد شده، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.

در شبانه ‌روز گذشته، مجموع تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از دو هزار و ۲۲۹ تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل ۳٫۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۶٫۶ درصد، اوج تردد بین ساعت های ۱۶ تا ۱۷ و کمترین تردد بین ساعت های ۳ تا ۴ انجام شده که هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب ‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

هموطنان می توانند برای دریافت آخرین وضعیت راه های کشور عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند و یا با شماره‌ تلفن های ۱۴۱ و ۸۸۹۲۵۲۵۲ تماس بگیرند.