چمدان: آسوشیتدپرس نوشت: جاس استون می‌گوید می‌دانسته که تک‌خوانی زنان در ایران ممنوع است اما می‌خواسته ایران را ببینید.

جاس استون نیز در این زمینه نوشته است: در انتهای سفر به کشورهای منطقه خلیج فارس، وارد کیش شدم، ضمن آگاهی از قوانین و مقررات، قصد برگزاری هیچ کنسرتی یا هرگونه حرکت سیاسی نداشتم اما پس ورود به فردگاه کیش به خاطر نداشتن مجوزهای لازم نتوانستیم وارد جزیره شویم و بعد از صحبت‌های طولانی البته محترمانه و دوستانه، ما را یک شب در محل مسافران خارجی اسکان دادند و فردای آن روز به امارات بازگردانده شدیم.

این خواننده مطرح انگلیسی در بخش دیگری از مطلبی که به اشتراک گذاشته نوشته است: در آن لحظات خیلی دلگیر شدم، احساس کردم قلبم شکسته، با احساسی عجین شده از نزدیکی و دوری، بارقه‌ای از امید در من هویدا شد و امیدوارنه احساس واقعی خودم را بیان کردم.

جاس استون درباره رفتار ماموران فرودگاه کیش نیز می‌گوید: ماموران فرودگاه بین المللی کیش دقیقاً طبق مقررات عمل و ما را تا سوار شدن به هواپیما بدرقه کردند و در تمام این مدت به خاطر این پیش آمد از ما عذرخواهی کردند، این درحالی بود که کسی که باید عذر خواهی می‌کرد من و همراهانم بودیم زیرا ما مجوزهای لازم را همراه نداشتیم.

پلیس کیش نیز در واکنش به اظهارات این خواننده مطرح انگلیسی اعلام کرد: جاس استون خواننده زن معروف انگلیسی در جزیره کیش بازداشت نشده بلکه به علت نداشتن مدارک لازم طبق مقررات از ورود او به کشور جلوگیری شد.

پلیس کیش اضافه کرد: جاس استون و همراهانش که روزشنبه ۹ تیرماه با پرواز مستقیم مسقط به جزیره کیش وارد فرودگاه این جزیره شده بودند، برابر ضوابط مسافری با اولین پرواز در صبح روز بعد به مقصد امارات پرواز کردند.

  خواننده معروف انگلیسی از ایران دیپورت شد | جاس استون از طریق فرودگاه کیش وارد ایران شد