چمدان :  خرید بلیت‌ هواپیما امری مهم به شمار می‌رود. اگر از آن دسته از افرادی هستید که درطول سال به مسافرت‌های خارجی گوناگون می‌روید، قطعا روش‌های گوناگونی برای یافتن قیمتی مناسب برای سفرهای هوایی خود بوده‌اید. شرکت‌های هواپیمایی عموما با فرمول‌های خاصی برای زمانبندی‌های مختلف قیمت‌های متفاوتی تعیین می‌کردند. به این ترتیب ممکن است شما و مسافر صندلی مجاورتان قیمت متفاوتی پرداخت کرده باشید.

به‌گفته جان مک‌براید، رئیس شرکت پروز سال ۲۰۱۸ سال متفاوتی برای مسافران هوایی خواهد بود. قوانین خرید بلیت‌ها علاوه‌ براینکه بر اساس زمان خرید بلکه نسبت به عادت‌های مسافرتی افراد متغیر خواهد بود.

  وقت‌شناس‌ترین شرکت هواپیمایی جهان را بشناسید | دو جایزه ۲۰۱۸ برای ایرلاینی ناشناخته در سرزمینی ناشناخته‌تر
  پرواز از پکن به نیویورک فقط در ۲ ساعت | هواپیمای بمب‌افکن سنگین مافوق‌صوت

شرکت پروز که یکی از شرکت‌های سازنده وبگاه و نرم‌افزارهای تهیه بلیت است، در سال جاری میلادی فرمول تعیین قیمت بلیت‌ها را با تغییرات عمده‌ای مواجه خواهد کرد.

این سیستم با توجه با نشانی آی‌پی، مسافران مقاصد هوایی را که در گذشته انتخاب کرده‌اند وارد معادله خود می‌کند. بنابراین اگر فردی به یک شهر پروازهای بیشتری داشته باشد نسبت به دیگر مسافران هزینه کمتری برای بلیت پرداخت خواهد کرد. همچنین اگر کسی اغلب به مسافرت‌های کاری برود، بهای بیشتری برای مسافرت خود پرداخت خواهد کرد.

مک‌براید می‌گوید: «با توجه به اینکه این سیستم به نفع عده زیادی از مسافران خواهد بود ممکن است برای عده زیادی گنگ و نا مفهوم باشد.»

  پروازهای بدون مرگ | ایمن‌ترین هواپیماهای تجاری جهان را بشناسید
  ۲۰ شرکت هواپیمایی ایمن برای سال ۲۰۱۸ │ جدول ایمن‌ترین ایرلاین‌های ارزان