چمدان: یک مقام مسؤول در وزارت کشور عربستان به خبرگزاری رسمی این کشور (واس) گفت: اداره‌های گذرنامه ملزم به اجرای اصلاحات جدید در خصوص سفر زنان هستند.

شورای وزیران عربستان دهم مرداد سال جاری به مجموعه اصلاحاتی در خصوص قوانین سفر از جمله اجازه سفر آزادانه به زنان بالای ۲۱ سال رای مثبت داد.

سازمان گذرنامه‌های عربستان در صفحه توئیتری خود نوشت: آماده استقبال از زنان بالای ۲۱ سال برای صدور یا تمدید گذرنامه آنها بدون اجازه ولی یا قیم است.

از دیگر اقدمات دولت سعودی در حوزه زنان می‌توان به اجازه ورود به ورزشگاه‌ها، اقامت در هتل‌ها ، ثبت ازدواج، طلاق و به رسمیت شناختن آنها به عنوان وصی فرزندان زیر ۱۸ سال خود  اشاره کرد. زنان عربستانی همچنین تا یک سال پیش اجازه رانندگی نداشتند و تا سال ۲۰۱۸ تنها کشور جهان بود که زنان در آن از حق رانندگی محروم بودند.

  عربستان به زنان اجازه داد مستقل سفر کنند | دختران سعودی برای دریافت گذرنامه دیگر نیازی به اجازه یک مرد ندارند

ایرنا نوشته است: ناظرین امور منطقه با اشاره به ناشکیبایی ریاض در خصوص فعالیت‌های سیاسی مردم، اقدامات دولت سعودی در مسائل اجتماعی و به ویژه در حوزه زنان را تلاش دولت برای دور نگه داشتن مردم از سیاست ارزیابی می‌کنند.

  «قدیه» ؛ شهری که مهم‌ترین مرکز تفریحی عربستان می‌شود | لاس‌وگاس سعودی‌ها اینجاست | پروژه اصلاحات عربستان به تفریحات جوانان رسید
  جزییات برنامه عربستان برای جایگزینی نفت با گردشگری؛ از غواصی و تسهیل روادید تا فیلم‌های هالیوودی | داوینچی منجی بن سلمان می‌شود