چمدان: پاریس با جمعیت حدود ۲ میلیون‌ و ۳۰۰ هزار نفر و وسعت ۱۰۵ کیلومترمربع بزرگ‌ترین شهر فرانسه است که از قرن هفدهم میلادی یکی از بزرگ‌ترین مراکز مالی، تجاری، مد، علم و هنر اروپا به‌ شمار می‌رود.

جاذبه‌های بی‌شمار پاریس، این شهر را به یکی از مقصدهای گردشگری محبوب و معروف فرانسه، اروپا و جهان تبدیل کرده است تا جایی‌ که در سال ۲۰۱۷ بیش‌ از ۲۳٫۶ میلیون گردشگر از این شهر بازدید کردند که ۱۲ میلیون گردشگر خارجی و ۱۱٫۵ گردشگر داخلی را شامل می‌شد.

برترین جاذبه‌ پاریس کلیسای جامع نوتردام است که در سال ۲۰۱۷ بیش‌از ۱۲ میلیون گردشگر را جذب کرده است. رتبه دوم متعلق به کلیسای سَکرِه‌کُر است که ۱۱میلیون بازدیدکننده داشته است. در ادامه موزه لوور با ۸٫۰۲ میلیون بازدیدکننده در رتبه سوم و برج ایفل با ۶٫۲ میلیون نفر در رتبه چهارم قرار گرفته است. موزه لوور در سال ۲۰۱۸ با ۱۰ میلیون و دویست هزار بازدیدکننده، بار دیگر به‌عنوان پر بازدیدترین موزه هنرهای زیبا جهان دست یافت و از نظر تعداد هم رکورد قبلی خود را شکست.

در این ویدیو که با هلی‌شات گرفته شده است می‌توانید برج ایفل، طاق پیروزی، کلیسای جامع نوتردام، موزه لوور، مجسمه آزادی و مولن‌روژ را ببیند.