چمدان : این پل پیاده‌روی جدید که ماه گذشته برفراز تپه‌های بانا نزدیک شهر ساحلی دانانگ در مرکز ویتنام افتتاح شده است «کائو وانگ» به‌معنی «پل طلایی» نام دارد.

پل طلایی به‌طول ۱۵۰ متر در ارتفاع هزارو۴۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و به‌دلیل چشم‌اندازی که به کوهستان سرسبز دارد محل مناسبی برای گردش و پیاده‌روی میان آسمان است.

شرکت معماری TA Landscape Architecture در طراحی این پل از دو دست غول‌پیکر استفاده کرده و این‌گونه ساختاری متفاوت از پل‌های معمولی پیاده‌روی به آن بخشیده است.

تپه‌های بانا در ابتدار قرن بیستم محلی برای گذراندن تعطیلات مقامات فرانسوی بود. اما بعد از انقلابی که در سال ۱۹۴۵ دربرابر حاکمیت استعماری فرانسه در ویتنام انجام شد این منطقه گردشگری از رونق افتاد و اکنون با راه‌اندازی پل طلایی این تپه‌ها بار دیگر ارزش گردشگری خودشان را بازیافته‌اند.

این پل پیاده‌روی جدید که ماه گذشته برفراز تپه‌های بانا نزدیک شهر ساحلی دانانگ در مرکز ویتنام افتتاح شده است «کائو وانگ» به‌معنی «پل طلایی» نام دارد

 

شرکت معماری TA Landscape Architecture در طراحی این پل از دو دست غول‌پیکر استفاده کرده و این‌گونه ساختاری متفاوت از پل‌های معمولی پیاده‌روی به آن بخشیده است