چمدان :  سال ١٩٩١، یک فروند هواپیماى (DC9 (MD81 خطوط هوایى اسکاندیناوى، لحظاتى پس‌از برخاستن از فرودگاه استکهلم سوئد به مقصد کپنهاگ، با از کار افتادن هر دو موتورش در شرایط اضطرارى قرار گرفت.

کاپیتان استفان راسموسن تنها دنبال جایى گشت که هواپیما را فرود بیاورد. وى یک تکه زمین برفى در میان انبوه درختان مقابلش پیدا کرد و هواپیما را در آنجا به زمین نشاند.

هواپیما سه تکه شد اما به طرز معجزه آسایى همه ١٢٩ سرنشین هواپیما زنده ماندند. اکنون نیز سانحه‌اى پس از برخاستن هواپیما رخ داده که در آن، همه مسافران ایرومکزیکو زنده مانده‌اند. علت سانحه امبرائر١٩٠ ایرومکزیکو هنوز مشخص نیست اما خلبان موفق شده هواپیما را به زمین بنشاند و هیچ کشته اى برجا نگذاشته است.

به گزارش چمدان،  یک هواپیمای مسافربری متعلق به خط هوایی مکزیک با ۱۰۱ سرنشین، اندکی پس از بلندشدن از باند فرودگاهی در مکزیک، سقوط کرد. طبق گفته‌های مقامات مکزیک و تصاویر منتشره در رسانه‌های اجتماعی این هواپیمای مسافربری متعلق به خط هوایی «آئورومکزیکو» روز سه شنبه اندکی پس‌از برخاستن از باند فرودگاهی در ایالت دورانگو مکزیک، سقوط کرد. خط هوایی آئورومکزیکو در حساب توئیتری خود نوشت که پرواز شماره ۲۴۳۱ این خط هوایی قرار بود طبق برنامه از فرودگاه «گوادالوپ ویکتوریا» به مقصد مکزیکوسیتی پرواز کند. این هواپیما با ۹۷ مسافر و چهار خدمه پس از برخاستن از باند فرودگاه در حدود ساعت ۴ بعدازظهر به وقت محلی سقوط کرد.