چمدان : براساس گزارش CNN، این شرکت هواپیمایی در سال ۲۰۱۳ تلاش کرد اقدامی مشابه را برای پروازهای تجاری انجام دهد اما تلاشش با شکست مواجه شد اما اکنون قصد دارد با استفاده از هواپیمای ایرباس جدید A350-900 که دو دستگاه از آن را در اختیار دارد و به زودی تعداد آنها به ۶۷ خواهد رسید، باری دیگر پروازهای طولانی‌مدت را تجربه کند. البته پروازهای بلند‌مدت این شرکت توسط مدل‌های URL که هفت دستگاه از آنها را سفارش داده‌است انجام خواهد گرفت.

A350-900_ULR

 

اولین پرواز آزمایشی این هواپیما در ۲۳ آوریل ۲۰۱۸ از فرانسه آغاز شد و برای پنج ساعت مداوم ادامه‌یافت. ایرباس‌های دوربرد توانایی پرواز بدون توقف تا فاصله ۱۷۹۶۰ کیلومتری را دارند، و این به آن معنی است که سنگاپور ایرلاینز قصد دارد رکورد طولانر‌ترین پرواز بدون توقف جهان را به نام خود ثبت کند.

پرواز سنگاپور به نیویورک سه ساعت طولانی‌تر از پرواز پرث به لندن شرکت هواپیمایی کانتاس است و مسافران به واسطه تجهیزات ویژه هواپیما که مختص سفرهای طولانی طراحی شده‌اند می‌توانند چنین سفر طولانی را تحمل کنند. فلسفه طراحی هواپیما این است که کابین‌های هواپیما شبیه به یک اتاق باشند، ارتفاع سقف‌ها زیاد است و نورپردازی ال‌ای‌دی پیچیده‌ای فضا را پر کرده‌است و دیوارهای جانبی میزان آلودگی صوتی را به حداقل می‌رسانند.

بدنه این هواپیما نیز از مواد کامپوزیتی و نه آلومینیوم ساخته شده‌است از این رو هواپیما از پنجره‌هایی بزرگ و پانورامیک برخوردار است که چشم‌اندازی زیبا را در برابر دیدگان مسافران قرار می‌دهد. سیستم نورپردازی کابین‌ها نیز به گونه ای طراحی شده‌اند تا مسافران بتوانند در زمان خواب محیط اطراف خود را کاملا تاریک کنند. کم صدایی سیستم تهویه هوا نیز به خواب آرام‌تر مسافران کمک خواهد کرد.

ایرباس‌های دوربرد نسبت به مدل‌های عادی ۲۴ هزار لیتر سوخت بیشتر مصرف می‌کنند تا بتوانند پرواز ۲۰ ساعته را به پایان برسانند. همین افزایش وزن سوخت باعث شده تا این اضافه وزن در بخش بار یا تعداد مسافر جبران شود.

A350-900_ULR
A350-900_ULR