چمدان : طی روزهای گذشته با انتشار چند باره شایعه حذف ارز مسافرتی قیمت بلیت هواپیما به مقصد کشورهای گرجستان و ترکیه افزایش چند باره داشته است و قیمت بلیت هواپیما از تهران به این دو شهر تا سه برابر افزایش داشته است.

در حال حاضر برای مسیرهای تهران به تفلیس و استانبول قیمت بلیت هواپیما بیش از یک میلیون تومان است که این رقم مشابه قیمت بلیت در ایام پر رونق عید نوروز است.

به نظر می‌رسد انتشار شایعه حذف ارز مسافرتی تا پایان تیر ماه، درخواست کاذب برای سفر به این دو مقصد در بازه زمانی باقیمانده ایجاد می‌کند که این امر باعث افزایش قیمت بلیت هواپیما شده و سود سرشاری برای ایرلاین‌ها دارد.

حداقل قیمت بلیت تهران به استانبول طی روزهای آینده

 

قیمت بلیت تهران به استانبول ۱۳ تیر

 

  درخواست رئیس سازمان میراث فرهنگی برای ارز مسافرتی | بانک مرکزی به تفکیک کشور اعلام کند

 

حداقل قیمت تهران به تفلیس طی روزهای آینده
قیمت تهران به تفلیس ۱۳ تیر
  قیمت بلیت هواپیما با افزایش قیمت ارز پرواز می‌کند؟ | زمزمه حذف ارز دولتی از پروازهای خارجی و واکنش مردم
  اقدام عجیب و دردسرساز بانک‌های ایرانی در پرداخت ارز مسافرتی | اسکناس ۵۰۰ یورویی به مسافر می‌دهند | کسی پول مسافر ایرانی را خرد نمی‌کند!

 

شایعه حذف ارز مسافرتی طی روزهای گذشته در حالی منجر به ایجاد موج سفر کاذب شده که مسئولان بانک مرکزی نسبت به آن واکنشی نشان نداده‌اند. همچنین روز گذشته علی اصغر مونسان، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از بانک مرکزی درخواست کرده که میزان ارز مسافرتی تخصیص یافته را به تفکیک مقصد اعلام کند.