چمدان : پایتخت ژاپن کلانشهری با ۱۳میلیون نفر جمعیت است که از فضاهای شهری کوچک و بزرگ متعددی که پیرامون هسته اصلی شهر قرار دارند تشکیل شده است. برای مدیریت این کلانشهر به شهرداری وسیعی نیاز بود که بتواند پاسخگوی تمام مراجعان باشد. به‌همین‌علت در دهه ۸۰ میلادی، یک معمار ژاپنی به نام کنزو تانجی، دو برج اداری ۴۸ طبقه را برای ساختمان شهرداری طراحی کرد که تا ساعت ۲۳ برای عموم باز است و به ارباب‌رجوع‌ها خدمات ارائه می‌دهد. متروی این شهر هم با داشتن ۱۳ خط روزانه بیش‌از ۸ میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند.

بنابراین، گردشگرانی که به ژاپن سفر می‌کنند حتی بعد از چند روز اقامت در توکیو بازهم نمی‌توانند بسیاری از این نقاط شهر را ببینید و طبیعی است که دیدن کل ژاپن یا دست‌کم چند شهر دیگر در سفری کوتاه‌مدت غیرممکن است. اما هتلی چهار ستاره در قلب شینجوکو که محله مرکزی توکیو است، شرایطی را برای مسافرانش فراهم کرده که به آنها اجازه می‌دهد چکیده‌ای از فرهنگ کل ژاپن را تجربه کنند.

این هتل که «کیو پلازا» نام دارد در آسمانخراشی ۴۵ طبقه قرار دارد و از ۱۳ رستوران، مرکز ورزش‌های آبی و  مرکز خرید سنتی تشکیل شده است. همچنین این هتل دارای فضایی است که فرهنگ چندهزارساله ژاپن را معرفی می‌کند.

برای مثال محوطه بزرگی برای برگزاری نمایش‌های موقت جشنواره ساکورا در این هتل در نظر گرفته شده است که از اواخر مارس تا اوایل ماه می میزبان نمایشگاه بهاری شکوفه‌های گیلاس است. موزه کوچکی محتوی صنایع دستی، لباس‌های سنتی، عطرهای طبیعی و جواهرات ویژه کشور آفتاب تابان از دیگر بخش‌های فرهنگی هتل کیو پلازا است.

همچنین در این هتل، چایخانه‌ای سنتی به‌نام «شو-فو-آن» وجود دارد که در آنجا مهمانان هتل می‌توانند مراسم سنتی چای سبز را از نزدیک مشاهده کنند. این برنامه را یکی از استادان بزرگ مراسم چای سبز درحالی‌که کیمونو، لباس سنتی ژاپنی به تن دارد برگزار می‌کند.

اما ژاپن علاوه‌بر آداب و رسوم قدیمی، با داستان‌ها مصور و شخصیت‌های کارتونی هم در جهان شناخته می‌شود. بنابراین، هتل کیو پلازا اتاق‌های ویژه‌ای را برای خانواده‌های دارای بچه در نظر گرفته است که با شخصیت‌های کارتونی Hello Kitty تزیین شده‌اند.

  سرزمین آفتاب تابان چگونه به استقبال بهار می‌روند؟│ تصاویری از جشن شکوفه‌های گیلاس در ژاپن
  تصاویر هتلی عجیب در کشور آفتاب تابان که خدمه‌اش روبات‌اند! │ هیچ انسانی کارمند این هتل نیست
  فناوری پارک خودروهای نیسان در دمپایی‌های هتل ژاپنی | دمپایی‌های این هتل خودشان جفت می‌شوند!
هتل کیو پلازا» در آسمانخراشی ۴۵ طبقه قرار دارد و از ۱۳ رستوران، مرکز ورزش‌های آبی و مرکز خرید سنتی تشکیل شده است

 

نمونه‌ای از غذاهایی که در این رستوران‌ها سرو می‌شود

 

این هتل دارای فضایی است که فرهنگ چندهزارساله ژاپن را معرفی می‌کنند

 

محوطه بزرگی برای برگزاری نمایش‌های موقت جشنواره ساکورا در این هتل در نظر گرفته شده است که از اواخر مارس تا اوایل ماه می میزبان نمایشگاه بهاری شکوفه‌های گیلاس است

 

درمدت برگزاری جشنواره ساکورا، لابی هتل به شکوفه‌های گیلاس مزین می‌شود

 

در این هتل، چایخانه‌ای سنتی به‌نام «شو-فو-آن» وجود دارد که در آنجا مهمانان هتل می‌توانند مراسم سنتی چای سبز را از نزدیک مشاهده کنند. این برنامه را یکی از استادان بزرگ مراسم چای سبز درحالی‌که کیمونو، لباس سنتی ژاپنی به تن دارد برگزار می‌کند

 

ژاپن علاوه‌بر آداب و رسوم قدیمی، با داستان‌ها مصور و شخصیت‌های کارتونی هم در جهان شناخته می‌شود

 

هتل کیو پلازا اتاق‌های ویژه‌ای را برای خانواده‌های دارای بچه در نظر گرفته است که با شخصیت‌های کارتونی Hello Kitty تزیین شده‌اند