چمدان: زیپ‌لاین «لیمیته‌زِرو» میان سانلوکار دِ گوآدیانا در اسپانیا و آلکوتیم در آلگاروه پرتغال قرار دارد و با عبور از فراز رودخانه گوآدیانا به گردشگران ماجراجو اجازه می‌دهد از منطقه صفر مرزی بین این دو کشور عبور کنند.

سکوی عزیمت در سانلوکار دِ گوآدیانا در ارتفاع بیش‌ از ۱۰۰ متری است و پس‌ از عبور از کابلی به‌ طول ۷۲۰ متر به نقطه فرود در آلکوتیم در آلگاروه می‌رسد که در ارتفاع ۱۵ متری از سطح دریا قرار دارد.

زاویه متوسط فرود حدود ۱۲٫۴۷ درصد است که با این زیپ‌لاین می‌توان آن را در مدت کمتر از یک‌دقیقه با سرعت حدود ۷۰ تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت طی کرد.

به‌ محض‌ اینکه گردشگران به مقصد رسیدند با قایق‌موتوری به نقطه آغاز در اسپانیا بازگردانده می‌شوند.

این ماجراجوها می‌توانند پیش‌ از عزیمت کلاه‌ ایمنی دارای دوربین اجاره کنند و پس‌ از انجام این تجربه به‌ یادماندنی گواهینامه‌ بگیرند و با پرداخت هزینه عکس‌ها و فیلم‌هایشان را به خانه ببرند.

این زیپ‌لاین پروژه‌ای خصوصی است که مردی انگلیسی به نام دیوید جارمن آن را راه‌اندازی کرده است. در این پروژه دو روستا در دو کشور که با رودخانه‌ای به پهنای ۱۵۰ متر از هم جدا شده‌اند از طریق هوا به هم وصل می‌شوند.

در روزهای شلوغ، لیمیته‌زِرو حدود ۲۴ تا ۳۰ مسافر را با قیمت بلیت ۱۵ یورو برای هر نفر جابه‌جا می‌کند. این زیپ‌لاین ۲۰۰ روز در سال باز است و از نیمه‌دوم نوامبر تا نیمه‌دوم فوریه تعطیل می‌شود. در هر سوی زیپ‌لاین بین ۵ تا ۷ نفر تکنسین کار می‌کنند.

پرکارترین ماه‌های لیمیته‌زِرو در فصل تابستان و بین ماه‌های جولای تا نیمه سپتامبر است.

  طولانی‌ترین زیپ‌لاین دنیا در امارات‌│ پای عاشقان هیجان‌ به کشور شیخ‌نشینان خلیج‌فارس باز شد