چمدان: یکی از همبازی‌های کودکی علیرضا بیرانوند از ساخت فیلم دروازه‌بان تیم ملی کشورمان و پرسپولیس تهران خبر داد و گفت: عوامل این فیلم در روزهای اخیر به روستای دارایی آمدند و با برخی از اهالی مصاحبه کردند.

علیرضا بیرانوند در سراب یاس از روستاهای استان لرستان متولد شده اما در ادامه زندگی به روستای دارایی که از امکانات تحصیلی برخوردار بوده است عزیمت می‌کند. روستای دارایی یکی از روستاهای لرستان است که در جنوب خرم‌آباد واقع شده‌ است. ساکنین این روستا از ایل دیرکوند شامل طایفه کهزادوند، میر، بابایی، زینی وند، گلالیوند، بهاروند و طولابی هستند.

تپه دارایی ۱ و ۲ مربوط به دوران پیش از تاریخ ایران باستان در این روستا واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۰ مهر ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۴۰۵۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

به گزارش چمدان، خانه پدری علیرضا بیرانوند در پشته جزایری قرار دارد که نزدیک روستای سراب‌یاس خرم‌آباد است و محل تولد این دروازه‌بان روستای سراب یاس است. روستای سراب یاس جایی در ۷ کیلومتری خرم آباد است که جاذبه‌های تاریخی مهمی دارد.

روستای سراب یاس از توابع خرم آباد در استان لرستان با یک نام شناخته می‌شود؛ علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی ایران و پرسپولیس که در جهام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خوش درخشید و همانند یک قهرمان در دل ایرانیان جای گرفت.

  سراب یاس ؛ روستای «علیرضا بیرانوند» و آثار باستانی پیش از تاریخ | مهار کننده پنالتی رونالدو از این روستا به قله فوتبال رسید

تپه تاریخی سراب یاس و غار کنجی هر دو از محوطه‌های باستان شناسی مهم و پیش از تاریخ هستند که در فهرست آثار ملی جای گرفته‌اند و مطالعات باستان شناسی بر روی آنها انجام گرفته‌است.

غار کنجی

آرامستان سراب یاس نیز که از جمله آرامستان‌های تاریخی است در این منطقه قرار دارد. نام این روستا به خاطر چشمه‌های جاری در این منطقه بوده‌است که اغلب آنها اکنون خشک شده‌اند.

 


فیلم سینمایی که قرار است از زندگی بیرانوند ساخته شود زندگی او را از بدو تولد تا گلر شماره یک تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس به تصویر می‌کشد. روستای دارایی و تیم فوتبال شاهین این روستا سهم بزرگی در شکوفایی بیرانوند دارند.

این فیلم از تولد علیرضا در روستای پدری و در ادامه عزیمت به روستای دارایی و دوران نوجوانی و تحصیل در مدرسه راهنمایی این روستا و حضور در تیم فوتبال شاهین دارایی کلید می‌خورد. به زودی تصویربرداری این فیلم با حضور بازیگران و سایر عوامل در روستای دارایی آغاز خواهد شد.