چمدان: یورونیوز نوشت: این گزارش براساس داده‌های جمع‌آوری شده از سوی اتحادیه اروپا و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) در سال ۲۰۱۶ میلادی تنظیم شده است.

شاخص‌های مختلفی از جمله مرخصی زایمان با حقوق برای مادران و پدران و همین طور دسترسی به مهدکودک و کودکستان پیش از سن مدرسه در نظر گرفته شده است.

سوئد، نروژ و ایسلند برای داشتن سیاست‌های مناسب برای زندگی خانوادگی در صدر این جدول قرار دارند. سوئیس، یونان، قبرس و بریتانیا نیز به عنوان بدترین کشورها در این زمینه شناخته شدند.

مناسب‌ترین کشورهای اروپایی برای زندگی - بهترین کشورها برای زندگی - کدام کشور برای مهاجرت بهتر است - کدام کشور فرار کنیم - بهترین کشورها برای زندگی - کجا زندگی کنیم - بهترین جا برای زندگی - بچه هایمان را کجا بفرستیم

  تولد در کدام کشورها حق شهروندی می‌دهد؟ | زنان حامله و توریسم تولد در یک کشور پرطرفدار | شهروندی با حق سفر به کشورهای حوزه شنگن

با وجود رتبه‌بندی کلی، تفاوت‌هایی در شاخص‌های موجود میان کشورهای اروپایی وجود دارد. به عنوان مثال استونی با ۸۵ هفته مرخصی زایمان با حقوق برای مادران در رتبه اول این شاخص قرار دارد. مجارستان با ۷۲ هفته و بلغارستان با ۶۵ هفته در جایگاه دوم و سوم هستند.

پرتغال، سوئد و لوکزامبورگ نیز رتبه اول تا سوم بیشترین مرخصی زایمان با حقوق برای پدران را دارند.

در زمینه امکان ثبت‌نام کودکان زیر سه سال در مهدکودک ایسلند، نروژ و سوئد پیشتازند. همچنین بیش از ۹۷ درصد کودکان ایسلندی، بلژیکی و سوئدی امکان شرکت در کودکستان را پس از سه سالگی و تا پیش از آغاز دبستان دارند.

هنریتا فور، مدیر اجرایی یونیسف با توجه به آمار منتشر شده از دولت‌ها خواسته است تا به مساله مرخصی زایمان اهمیت بیشتری بدهند چرا که بخش اعظم رشد ذهنی و روانی کودکان در سال‌های اولیه زندگی آنها رخ داده و سلامت آنان در شکل‌گیری جوامع آینده نقش قابل‌ توجهی دارد.

  رده‌بندی شادترین کشورهای دنیا ؛ جایگاه ایران را ببینید | غمگین‌ترین کشورهای دنیا کدامند؟ | سفر به کدام کشورها دیدار با ملت‌های شاد است؟

سوئد به عنوان یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای اروپا در طول تاریخ یکی از مقصدهای اصلی مردم کشورهای دیگر برای مهاجرت بوده‌ است. در سال ۲۰۰۹ مهاجرت به سوئد به بالاترین سطح خود رسیده و ۱۰۲٬۲۸۰ نفر به این کشور مهاجرت کرده‌اند.

منابع کشور سوئد جمعیت ایرانیان و ایرانی‌تباران سوئد را در سال ۲۰۱۲ میلادی ۹۲٬۴۲۸ نفر اعلام کرده است. اکثر ایرانیان و ایرانی‌تباران در شهرهای مالمو، استکهلم و یوتبری سکونت دارند.

  گرانترین و ارزانترین شهرهای جهان کدامند | جایگاه تهران در میان گران‌ترین شهرهای دنیا کجاست؟
  رده‌بندی امن‌ترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۹│ جایگاه ایران در میان ۱۲۸ کشور ؛ امن‌تر از روسیه و ترکیه│ ایسلند با امنیت‌ترین کشور جهان شد