چمدان : روز پنج شنبه ۱۴ تیرماه ، دکتر محمد جواد حق شناس”رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی تهران” از محور لاله زار بازدید کرد.در این بازدید که به همراه دکتر برزین ضرغامی، “مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران”، دکتر کیهان محمدخانی ” قائم مقام مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران”و شهردار منطقه ۱۲ و مدیرکل بافت های تاریخی معاونت شهرسازی شهرداری تهران صورت پذیرفت از گذر نمایش ( حد فاصل میدان امام خمینی(ره) تا میدان فردوسی) و محور لاله زار دیدن شد.

بازدید دکتر حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از خیابان لاله زار

 

محمدجواد حق شناس پس از بازدید از محور لاله زار و مکان های تاریخی واقع در این محور گفت: تاریخ تهران در این مکان ها ثبت شده و جای تاسف است که اکنون ویرانه ای از آن باقی مانده است.

وی همچنین پس از بازدید از ساختمان گراند هتل ادامه داد: خطر آتش سوزی این ساختمان را تهدید می کند.

بازدید حق شناس از ساختمان گراند هتل که تبدیل به صنف کالای برق شده است.خطر آتش سوزی لاله زار و گراند هتل را تهدید می کند

دکتر ضرغامی “مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران نیز طی بازدید از این گذر، گفت: متاسفانه ابنیه تاریخی سینمای ایران در اثر بی توجهی آسیب های فراوانی دیده است و لازم است برای بازسازی آن برنامه ریزی و هماهنگی های لازم به عمل آید.

گراند هتل ایران امروز تبدیل به پاساژ شده ! آیا میراث تاریخی شهرمان را حفظ کرده ایم ؟

وی افزود: سازمان زیباسازی شهر تهران عهده دار ساماندهی سیما و منظر شهری و همچنین مرمت و بازسازی اماکن تاریخی و ارزشمند واقع در بافت تاریخی شهر بوده و از وظایف اصلی خود می داند که با همکاری سایر نهادهای دست اندرکار به ساماندهی این محور بپردازد.

در کمال تاسف سالن سینمای ایران واقع در خیابان لاله زار به فضایی برای انباشت زباله ها تبدیل شده است ! سیاست های فرهنگی تاکنون برای حفظ سرمایه های فرهنگی شهر چه بوده است ؟

پس از این بازدید مقرر شد، کارهای مطالعاتی تبدیل سینماهای موجود در محور لاله زار به پردیس فرهنگی انجام شود تا از هویت فرهنگی و تاریخی آنها حفاظت شود.

بازدید حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر از خیابان لاله زار و تاتر نصر در این خیابان؛ او گفت: تاریخ تهران در این مکان ها ثبت شده است و جای تاسف است که اکنون ویرانه ای از آن باقی مانده است.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی به همراه رییس سازمان زیباسازی و شهردار منطقه ١٢ از خانه اتحادیه بازدید کرد

گفتنی است در این بازدید، از مراحل ساخت بلدیه تهران میدان امام خمینی(ره)، اقدامات سازمان زیباسازی در بازسازی و باز زنده سازی تاتر نصر، ادامه فعالیت های سازمان در خانه اتحادیه و سینماهای رکس، لاله و ایران بازدید به عمل آمد.