چمدان: کارناوال ویارجو یکی از بزرگ‌ترین کارناوال‌های جهان است که همه‌ ساله بین ماه‌های فوریه و مارس در شهر ویارجو در منطقه توسکانی ایتالیا برگزار می‌شود.

این جشنواره خیابانی سنتی که ویژه حمل مجسمه‌های غول‌پیکر افراد معروف به‌ویژه شخصیت‌های سیاسی است از سال ۱۸۷۳ برگزار می‌شود. در این‌ سال، برخی از ثروتمندان طبقه مرفه جامعه که تصمیم گرفتند ماسک بر چهره بزنند و درحالی‌ که سوار بر گاری‌هایی بودند که در یک صف حرکت می‌کردند اعتراض خودشان را نسبت به مالیات کلانی که مجبور به پرداخت آن بودند نشان دهند.

از سال ۱۹۲۳ این کارناوال شکل امروزی به خودش گرفت و علاوه‌ بر مردم نقاب‌زده مجسمه‌های غول‌پیکری روی گاری‌ها در یک صف به حرکت در آمدند.

امسال کارناوال ویارجو در روزهای ۹، ۱۷ و ۲۳ فوریه و همچنین ۳ و ۵ مارس صد و چهل‌ و هفتمین دوره‌اش را برگزار کرد و با سه‌ میلیون یورو درآمد، بیش‌از ۶۰۰ هزار بازدیدکننده را به این شهر ۶۲ هزار و ۱۶۹ نفری کشاند.

در کارناوال امسال دو مجسمه از ترامپ ساخته شده بود. رییس‌جمهوری آمریکا در یکی از آنها به شکل امپراتوری ۲۰ متری زره و تاج طلا است که شمشیری با علامت توییتر در دست دارد و روی این شمشیر عبارت «مالیات‌های شما» نوشته شده است. مجسمه دیگر ترامپ با تصویر معروفی از فیلم صامت «سفر به ماه» اثر کارگردان نوآور و شعبده‌باز شهیر فرانسوی ژرژ ملی‌یس همراه شده است.

  فیلم│ جشن روی آب؛ کارناوال ۲۰۱۹ ونیز آغاز شد│ شادی عمومی یک‌ هفته پیش‌ از چهل روز پرهیزگاری