چمدان: ولی تیموری درباره جدیدترین آمار سفر در نوروز ۹۸ گفت: این میزان اقامت مسافران در هم سنجی با مدت مشابه نوروز سال گذشته ۷٫۳۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی افزود: با وجود شرایط نامساعد آب و هوا در نوروز ۹۸، گردشگری داخلی همچنان از عناصر مهم سبد خانواری کشور است.

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی نیز از ورود ۱۰ میلیون و ۶۶ هزار و ۱۳۰ زائر و مسافر به این استان از ۲۵ اسفند ۹۷ تا پایان نهمین روز فروردین ۹۸ خبر داد.

مهدی فروزان افزود: شمار زائران و گردشگران نوروزی امسال خراسان رضوی تاکنون در هم سنجی با مدت مشابه پارسال کاهش ۶٫۴ درصدی نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: ۷۶۲ هزار و ۲۶۷ نفر از این زائران و مسافران با استفاده از امکانات حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به خراسان رضوی سفر کرده‌اند که در مقایسه با پارسال ۸٫۵ درصد کمتر است.

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی به ایرنا گفت: سفر ۲۹۲ هزار و ۶۵۷ نفر نیز به خراسان رضوی با قطار انجام شد که ۲٫۴ درصد بیشتر از نوروز پارسال است.

وی شمار زائران و مسافرانی که در این ایام از طریق فرودگاه‌ها وارد خراسان رضوی شده‌اند را نیز ۱۵۰ هزار و ۸۸۶ نفر عنوان کرد که کاهش ۴٫۱ درصد نسبت به پارسال را نشان می‌دهد.

فروزان اضافه کرد: هشت میلیون و ۸۶۰ هزار و ۳۲۰ نفر نیز با خودروی شخصی وارد این استان شده‌اند که این نیز در مقایسه با نوروز پارسال نشانگر کاهش ۴٫۱ درصدی است.