چمدان: سرهنگ نادر رحمانی افزود: هموطنان قبل از سفر از طریق شماره تلفن‌های ۱۲۰و ۸۸۲۵۵۵۵۵ (ده خط) که به طور شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راه‌های کشور و امداد رسانی احتمالی به هموطنان است یا از طریق مراجعه به پایگاه اینترنتی www.rahvar120.ir که آخرین اطلاعات ترافیکی قابل دسترسی است، در جریان آخرین وضعیت جوی و ترافیکی قرار گیرند.

وی همچنین از هموطنان خواست روزهای ۱۱ و ۱۲ فروردین ماه به استان‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، کهگیلویه بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب آذربایجان غربی، شمال خوزستان و شمال فارس سفر نکنند چرا که این استان‌ها به شدت درگیر وضعیت جوی نامساعد است و این دو روز برای سفر تا پایان روز ۱۲ فروردین مناسب نیست.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور گفت: در جاده کرج – چالوس (ارتفاعات) بارش برف و در استان‌های اردبیل و گیلان (اکثر جاده‌ها)، آذربایجان شرقی (جاده‌های اهر – تبریز و مرند – تبریز) بارش باران گزارش شده است.

سرهنگ رحمانی افزود: در بیشتر جاده‌های استان اردبیل مه گرفتگی گزارش شده است.

وی ادامه داد: ترافیک در جاده کرج – چالوس محدوده‌های سد کرج تونل ۵ و تونل ۷ و تونل تکاور در هر دو مسیر نیمه سنگین است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور گکت: ترافیک در آزادراه‌های تهران – کرج، کرج – قزوین، هراز (در هر دو مسیر)، فیروزکوه (در هر دو مسیر)، آزادراه تهران – قم، آزادراه قزوین – رشت طول جاده و سمنان – دامغان در هر دو مسیر طول محور پرحجم و روان است.

  تاکید دوباره پلیس؛ ۱۱ و ۱۲ فروردین سفر نروید