چمدان: سید حمید موسوی با بیان این مطلب افزود: ۲۱ فروردین ماه قرارداد خرید خانه نیما یوشیج بین شهرداری و مالک امضا و پس از آن قرارداد به سازمان املاک ارسال شد. از آن تاریخ تاکنون، شهرداری تهران امور مربوط به اجرای مفاد قرارداد را پیگیری کرد و در روزهای گذشته پس از رفت و برگشت بسیار کارشناسان در نهایت قرارداد امضای نهایی شد و تمامی مسائل مربوط به این بخش به طور کامل به اتمام رسید.

موسوی با تاکید بر این‌که فرایند تملک با سرعت قابل قبولی پیش رفت، ادامه داد: با مکاتباتی که در یک ماه گذشته با سازمان املاک داشتیم، این سازمان پرداخت ثمن معامله را در دستور کار خود قرار داد. در حال حاضر نیز شهرداری تهران در حال پرداخت مبلغ مورد توافق است.

شهردار منطقه یک عنوان کرد: براساس آخرین توافق‌های انجام‌ شده قرار است خانه نیما یوشیج تا ۱۰ خرداد به شهرداری تهران تحویل داده شود.

خانه علی اسفندیاری مشهور به نیما یوشیج که در منطقه شمیران، تجریش، خیابان دزاشیب، خیابان رمضانی قرار دارد، در دوره پهلوی دوم ساخته شده است. این خانه حدود ۶۸۸ متر مربع عرصه دارد و ۱۸۰ متر مربع نیز زیربنای آن است.

  شهرداری تهران خانه «نیما» را خرید | جزئیات قیمت خرید و زمان انتقال سند | درهای خانه پدر شعر نو به روی گردشگران باز می‌شود
  سیمین دانشور و محمود دولت آبادی با شلوغ کاری نگذاشتند خانه «نیما» را خراب کنیم | خانه «نیما» را زباله‌دانی می‌کنیم ولی به این قیمت نمی‌فروشیم