چمدان: پس از آنکه در ماه‌های آخر سال ۹۷  طرح مصوب مجلس در مورد وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به علت مغایرت با اصل ۷۵ (داشتن بار مالی برای دولت) برای بار دوم با ایراداتی مواجه شد، این طرح به مجلس برگشت تا دوباره مورد بررسی قرار بگیرد.

دوم اردیبهشت‌ ماه سال جاری هم کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با انتشار گزارشی اعلام کرد که «کمیسیون اصل نود مجلس پیشنهاد کرده که با توجه به مشکلات متعدد در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تبدیل این سازمان به وزارتخانه موجب نظارت بهتر مجلس خواهد شد.»

با وجود این اظهار نظر مدتی است که این طرح مسکوت مانده و مشخص نیست که بررسی‌ها برای اصلاح طرح در چه وضعیتی قرار دارد.

پروانه سلحشوری نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار چمدان در مورد آخرین وضعیت این لایحه تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: قرار بود هفته گذشته این طرح در صحت مجلس مطح شود که این کار متوقف شد.

وی ادامه داد: نمایندگان پیگیر این مساله هستند و اقدامات مربوط به این طرح ادامه دارد هرچند که در مطرح شدن آن تعلل می‌شود.

این عضو فراکسیون میراث فرهنگی مجلس اظهار کرد: رئیس کمیسیون مشترک هم در مورد این طرح با شورای نگهبان جلسه‌ای داشته است.

  گزارش وزارت اطلاعات درباره علل تخریب میراث فرهنگی و آثار باستانی | «کارآمدی نظام» را نشانه رفته‌اند | متن گزارش کمیسیون اصل ۹۰ درباره عملکرد سازمان میراث فرهنگی