چمدان : وبگاه Hotels.com به‌تازگی طبقه‌بندی جدیدی را درباره ۱۰ هتل برتری که برای عکس‌گرفتن ویژه شبکه‌های اجتماعی به‌خصوص اینستاگرام بسیار مناسب‌اند انجام داد. ایزابل پینسون، معاون رییس بخش اروپا، خاورمیانه و آفریقای این وبگاه در این باره می‌گوید: «همه می‌دانیم موضوع چیست: وارد اتاق هتل می‌شوی و قبل‌ازاینکه نگاهی داخل یخچال بیندازی فوری بهترین نقطه را برای عکاسی از اتاق انتخاب می‌کنی تا خوراک پست‌های اینستاگرام را تامین کنی.»

سال گذشته وبگاه Hotels.com  با انتشار نتایج گزارشی که تاثیر فناوری در گردشگری را در ۳۱ کشور رصد می‌کرد نشان داد که جوانان زیر ۳۰ سال علاوه‌بر خود سفر به جنبه‌های اجتماعی آن هم اهمیت ویژه‌ای می‌دهند و با گرفتن سلفی‌ در حالت‌های مختلف و مقابل اماکن گوناگون در طول سفر و گذاشتن پست‌های پی‌درپی در شبکه‌های اجتماعی به‌خصوص فیسبوک و اینستاگرام سعی در تحریک‌کردن حس حسادت دوستانشان دارند.

برپایه این گزارش، ۱۱ درصد از گردشگران جوان بین ۱۸ تا ۲۹ سال تقریبا بدون استثنا هتل‌هایی را برای اقامت انتخاب می‌کنند که چشم‌اندازهای پانورامیک، اتاق‌هایی با مبلمان‌های ویژه و معماری نوآورانه داشته باشند. این هتل‌ها جذابیت بالایی برای سلفی‌های خوش‌منظره و فخرفروشی دارند. همچنین حدود یک‌پنجم (۲۳ درصد) از گردشگران از رزرو هتلی که اتصال رایگان اینترنت عرضه نمی‌کنند امتناع می‌کنند.

اکنون این وبگاه هتل‌هایی را که بهترین چشم‌انداز را برای عکس‌های اینستاگرامی و فیسبوکی دارند طبقه‌بندی کرده است. نکته جالب‌توجه در این رده‌بندی این است که باوجود تلاش‌های دبی برای عرضه هتل‌هایی با خصوصیات خاص و دارای رکوردهای عجیب، هنوز این هتل‌ها جایگاهی در این رده‌بندی ندارد. هرچند علت این مسئله می‌تواند به بی‌علاقگی جوانان نسل y جهان (متولدین اواخر دهه ۷۰ میلادی تا سال ۲۰۰۰ میلادی) به این شهر اماراتی مربوط باشد.

  اینستاگرام، اینستاگرام ؛ چقدر در این سفر به من خوش گذشت؟│ آمارهای عجیب از گردشگران نسل Y
  تصاویر کاخ زمستانی │ تجربه عجیب اقامت در هتل یخی سوئد
هتل رنسانس سنت پانکراس؛ پلکان داخلی│ لندن، انگلستان

 

هتل پلازا آتنه؛ اتاق با چشم‌انداز برج ایفل│ پاریس، فرانسه

 

کُنراد مالدیوز│ جزیره رانگالی، مالدیو

 

هتل فازانو؛ با چشم‌انداز استخر│ ریو دو ژانیرو، برزیل

 

استراحتگاه کوهستان جید؛ چشم‌انداز جکوزی رو به کوهستان│ سنت لوسیا، جزایر کارائیب

 

ویلای ساراسواتی؛ محوطه استخر│ بالی، اندونزی

 

هتل بارسلو مالاگا│ مالاگا، اسپانیا

 

آیس‌هتل (هتل یخی)؛ تخت و تمام دیوارها و تزیینات اطرافش از یخ ساخته شده‌اند│ استان لاپلاند، سوئد

 

هتل بلاجو (استراحتگاه مجلل لاس‌وگاس)؛ بهترین چشم‌انداز برای عکس‌گرفتن│ لاس‌وگاس، آمریکا

 

هتل لبوآ در استیت‌تاور؛ چشم‌انداز رستوران بام│ بانکوک، تایلند