چمدان : متولیان ترویج سفر در دهه ۵۰ میلادی با هدف توسعه گردشگری نام جاده میان وورتسبورگ تا فوسن در جنوب آلمان را «جاده رمانتیک» (Romantische Straße) نامیدند.

این مسیر ۳۵۰ کیلومتری که به‌ویژه از دو ایالت باواریا و بادن-وورتمبرگ می‌گذرد تعدادی از شهرهای خوش‌منظره و قلعه‌های تاریخی زیبا را به‌هم متصل می‌کند.

در سده‌های میانی، این مسیر جاده‌ای بازرگانی بود که مرکز آلمان را به جنوب متصل می‌کرد. اما به‌ لطف تدبیراندیشی توسعه‌دهندگان گردشگری آلمان و انتخاب نامی مناسب برای آن، امروزه این منطقه به محلی برای جذب گردشگران بین‌المللی که مایل‌اند چشم‌اندازها و فرهنگ جوهره اصلی آلمان را ببینند تبدیل شده است. قلعه تاریخی نوی‌شوان‌شتاین که سال ۱۸۸۶ ساخته شده از جمله جاذبه‌های گردشگری است که در مسیر جاده رمانتیک قرار دارد. این جاده با رسیدن به دروازه ورودی صومعه استفان مقدس در شهر فوسن پایان می‌یابد.

جاده رمانتیک مسیری ۳۵۰ کیلومتری است که به‌ویژه از دو ایالت باواریا و بادن-وورتمبرگ می‌گذرد تعدادی از شهرهای خوش‌منظره و قلعه‌های تاریخی زیبا را به‌هم متصل می‌کند

 

امروزه این منطقه به محلی برای جذب گردشگران بین‌المللی که مایل‌اند چشم‌اندازها و فرهنگ جوهره اصلی آلمان را ببینند تبدیل شده است

 

قلعه تاریخی نوی‌شوان‌شتاین که سال ۱۸۸۶ ساخته شده ازجمله جاذبه‌های گردشگری است که در مسیر جاده رمانتیک قرار دارد

 

این جاده با رسیدن به دروازه ورودی صومعه استفان مقدس در شهر فوسن پایان می‌یابد

 

  پل شیطان را ببینید | پل زیبای شلجمی‌شکل پارک جنگلی کروملاو در آلمان
  نورمبرگ؛ شهر ساعت جیبی، اسباب‌بازی، نان زنجبیلی و سوسیس│ تصاویر پایتخت غیررسمی امپراتوری رم