چمدان: ارگین شاهین رئیس انجمن آژانس‌های گردشگری ترکیه (TURSAD) از ثبت رکوردی جدید در بخش گردشگری تا پایان امسال خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود تعداد گردشگران ورودی به کشور تا پایان سال جاری به رقم بیش از ۴۰ میلیون نفر رسیده و درآمد حاصل از صنعت گردشگری نیز بالغ بر بیش از ۳۰ میلیارد دلار شود.

شاهین با بیان اینکه انتظار می‌رود تعداد گردشگران خارجی به ترکیه در سال آتی از مرز ۴۰ میلیون نفر عبور کند گفت: تلاش فعالان و نمایندگان صنعت گردشگری جهت یافتن بازارهای جدید در افزایش شمار گردشگران به کشور نقش داشته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تلاش‌های آن‌ها پیشتر تنها در راستای جذب گردشگران از اروپا و روسیه به ترکیه بوده است، افزود: پیشتر به گردشگران تنها در زمینه بهره‌وری از دریا و آفتاب گرفتن در سواحل کشورمان خدمت رسانی می‌کردیم ولی سپس درک کردیم که با اکتفا به این بخش، بخش گردشگری شکننده را ایجاد می‌کنیم لذا به جذب گردشگران از کشورهای شرق آسیا روی آوردیم. به ویژه اینکه بازار چین بازار مهمی است. هدف ما در میان مدت پذیرایی از یک میلیون توریست چینی در سال است.

  ۱۰ دلیل برای سفر به استانبول؛ در تاریخ قدم بزنید | سفر به دو قاره با یک بلیت! | خوراکی‌های اینجا هیجان انگیز است

او با ابراز اینکه صنعت گردشگری ترکیه به لحاظ نیروی انسانی متخصص و زﻳﺮﺳﺎﺧﺖ‌ها در وضعیت خوبی قرار دارد، گفت: ایران، خاورمیانه و آفریقا به عنوان بازارهای جدید مطرح هستند.

رئیس انجمن آژانس‌های گردشگری ترکیه با اشاره به اینکه هدف ترکیه جذب سالانه ۵۰ میلیون گردشگر تا سال ۲۰۲۳ است، اظهار داشت: اگر بتوانیم سرانه هزینه مستقیم هر گردشگر را به ۱۰۰۰ دلار افزایش بدهیم، به معنای واقعی یک کشور گردشگری خواهیم شد.

  رکورد جدید در جذب گردشگر ؛ ۳۲ میلیون گردشگر امسال به ترکیه رفتند | تربیت دانش آموزان گردشگری با تسلط بر دو زبان خارجی
  افتتاح بزرگترین فرودگاه جهان در ترکیه | اعتراضات محیط زیستی‌ها و نقشه زیست بوم منطقه پیش و پس از ساخت فرودگاه
  جدیدترین آمار سفر و خرید خانه توسط ایرانی‌ها در ترکیه | حذف تشریفات روادید و ویزای ترکیه برای سه کشور