چمدان: لوفیگارو نوشت: مسئولان موزه لوور فرانسه که عنوان پُربازدیدترین موزه جهان را از آن خود کرده است با پیش‌بینی جمعیت احتمالی برای بازدید از تابلوی معروف مونالیزا در ایام سالمرگ داوینچی در نظر دارند با محدود کردن بازدید به افرادی که از فردا می‌توانند ساعت حضور خود را در این موزه رزرو کنند، فضای آرام و راحتی را برای بازدید فراهم آورند.

این موزه همچنین اعلام کرده است هیچیک از بلیت‌های رزرو قابلیت فروش در محل را ندارند و بلیتی نیز در روزهای در نظر گرفته شده فروخته نخواهد شد.

بنابر گزارش روزنامه فرانسوی، مقررات جدید بازدید از لوور همه افرادی را هم که مجوز دسترسی آزاد یا رایگان به این موزه دارند شامل می‌شود.

موزه لوور پاریس مجموعه‌ای شامل پنج تابلو و ۲۲ اثر طراحی از داوینچی را در اختیار دارد. در مجموع ۱۲۰ اثر از این هنرمند دوره رنسانس شامل نقاشی، طراحی، دستخط، مجسمه و ابزار هنری باقی مانده است که در مجموعه خانواده سلطنتی انگلیس، موزه بریتانیا، گالری ملی لندن، موزه پیناکوتک واتیکان در رم، موزه متروپولیتن رم و بنیاد فرانسه به جا مانده است.

  کشف جدید درباره ناتمام ماندن نقاشی مونالیزا│ ریاضی نابغه رنسانسی ضعیف بوده است؟
  معمای نقاشی مونالیزا همچنان حل نشده است│ کشف جدید درباره لبخند اسرارآمیز نقاشی ناتمام داوینچی
تابلوی مونالیزا از مشهورترین آثار لئوناردو داوینچی
موزه لوور به دلیل اهمیت گرامیداشت پانصدمین سالمرگ لئوناردو داوینچی چهار ماه مانده به این رویداد بلیت‌های بازدید مونا لیزا را پیش‌فروش کرد
  میراث جهان مدیون چپ‌دست‌ها│ چرا مونالیزا ناتمام ماند؟ | دلیل انداختن حلقه ازدواج به انگشت چهارم دست چپ
  فیلم | ادعای دو خواهر ایتالیایی: از نوادگان مونالیزا هستیم | اسرار مجهول تابلوی تاریخی مورد علاقه گردشگران