چمدان :  محمد حسن طالبیان که به همراه رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و  گردشگری از سایت خبری چمدان بازدید می‌کرد درباره تاثیر تحریم‌ها در برگزاری نمایشگاه‌های ایران در موزه‌های دنیا گفت: آثار ایران که در موزه لوور و در قالب نمایشگاه گل سرخ به نمایش گذاشته شده بود، به کشور برگشته است و آثار ایران در نمایشگاه هلند نیز شهریور ماه بازخواهد گشت.

او با اشاره به اینکه ایران در شهریور ماه میزبان نمایشگاهی از آثار تاریخی هلند خواهد بود گفت: شهریور ماه قرار است نمایشگاهی از هلند را در ایران میزبانی کنیم. همزمان با این نمایشگاه آثار ایران که در موزه درنس هلند در نمایش است به کشور برمی‌گردد.

معاون میراث فرهنگی کشور درباره تاثیر تحریم‌ها در برگشت آثار ایران به کشور نیز گفت: همه ضمانت‌های برگشت آثار کسب شده است با این وجود قبل از تحریم‌ها همه آثار ما در نمایشگاه‌ها به کشور برمی‌گردد.

گفتنی است با شروع تحریم‌ها در حوزه‌های بیمه‌ای و حمل و نقل نگرانی‌های درباره وضعیت آثار ایرانی در نمایشگاه‌های خارجی و احتمال مشکل برای برگشتن آنها ایجاد شده بود.

  «لوور» حریف «کوروش» نشد | بازگشت آثار نمایشگاه موزه لوور به پاریس | رکوردی که لوور در تهران ثبت کرد
  وضعیت حضور قاجاری‌های ایران در «امپراطوری گل‌های سرخ» ؛ مردم قاجار گم شدند | عرضه محصولات چینی به جای صنایع دستی ایران در نمایشگاه فرانسه