چمدان : معماران جهان در دبی در حال ساختن اولین هتل مجهز به جنگل بارانی گلخانه‌ای هستند. وسعت این هتل که Rosemont Hotel and Residences نام دارد بیش‌ از ۱۸۵ هزار و ۸۰۶ مترمربع است و علاوه‌بر اقامتگاه از یک فضای استراحت، ساحل مصنوعی و استخر با ته شیشه‌ای تشکیل شده است. از ته این استخر می‌توان خیابان‌های دبی را از بالا تماشا کرد.

این هتل را شرکت معماری زد.ای.اس (زاس) در برجی ۴۷ طبقه ساخته و در همسایگی‌اش برج دوقلویی با همان ارتفاع که میزبان ۲۸۰ واحد مسکونی است قرار داده است.

تمام بخش تفریحی این هتل از جمله جنگل بارانی در پایه‌ کرسی دو برج قرار دارد.

مهمانان در ورودی این هتل با تجربه‌ جدیدی روبه‌رو خواهند شد. به‌طوری‌که مجموعه‌ای از پروژکشن‌های سه‌بعدی دینامیک، فضای پیرامون را به جنگل بارانی مجازی یا آکواریوم بزرگ مجازی تبدیل می‌کند. به‌گونه‌ای که مهمانان احساس می‌کنند درون آکواریوم یا جنگل هستند.

به‌محض‌اینکه مسافران وارد تالار اصلی می‌شوند با یک چمدان‌بر روباتیک مواجه می‌شوند. بازدیدکنندگان و مسافران می‌توانند از محل بولینگ، پارک ترامپولین و محل بازی لیرز تگ استفاده کنند.

پایه‌کرسی پنج طبقه این برج‌های دوقلو، مهم‌ترین جاذبه این مجموعه هتل به‌شمار می‌رود که از جنگلی بارانی به‌وسعت ۶ هزار و ۹۶۸ مترمربع تشکیل شده و به آبشار، جویبارها و سیستم حسگری باران‌ساز مجهز است که اقلیم جنگل‌های بارانی گرمسیری را تقلید می‌کنند.

همچنین یک بخش ماقبل‌تاریخ با الهام از مرداب‌های ژوراسیکی، ساحل مصنوعی بدون شن و یک کافه از دیگر ویژگی‌های این جنگل بارانی است.

دبی که سال‌هاست به‌عنوان شهری شناخته می‌شود که با پیست اسکی، جزایر و دریاچه‌های مصنوعی‌اش شهرت پیدا کرده اکنون می‌تواند روی این جنگل بارانی مصنوعی هم به‌عنوان بخشی از نقاط گردشگری‌اش حساب کند.

  فیلم دریاچه مصنوعی عرب‌ها در دل بیابان باب‌الشمس دبی │ ۱۳۰ گونه پرنده آمدند
معماران جهان در دبی درحال ساختن اولین هتل مجهز به جنگل بارانی گلخانه‌ای هستند. وسعت این هتل که Rosemont Hotel and Residences نام دارد بیش‌از ۱۸۵ هزار و ۸۰۶ مترمربع است و علاوه‌بر اقامتگاه از یک فضای استراحت، ساحل مصنوعی و استخر با ته شیشه‌ای تشکیل شده است. از ته این استخر می‌توان خیابان‌های دبی را از بالا تماشا کرد

 

این هتل را شرکت معماری زد.ای.اس (زاس) در برجی ۴۷ طبقه ساخته و در همسایگی‌اش برج دوقلویی با همان ارتفاع میزبان ۲۸۰ واحد مسکونی قرار داده است

 

مهمانان در ورودی این هتل با تجربه‌ جدیدی روبه‌رو خواهند شد. به‌طوری‌که مجموعه‌ای از پروژکشن‌های سه‌بعدی دینامیک، فضای پیرامون را به جنگل بارانی مجازی یا آکواریوم بزرگ مجازی تبدیل می‌کند. به‌گونه‌ای که مهمانان احساس می‌کنند درون آکواریوم یا جنگل هستند

 

پایه‌کرسی پنج طبقه این برج‌های دوقلوی، مهم‌ترین جاذبه این مجموعه هتل به‌شمار می‌رود که از جنگلی بارانی به‌وسعت ۶هزار۹۶۸ مترمربع تشکیل شده و به آبشار، جویبارها و سیستم حسگری باران‌ساز مجهز است که اقلیم جنگل‌های بارانی گرمسیری را تقلید می‌کنند

 

 یک بخش ماقبل‌تاریخ با الهام از مرداب‌های ژوراسیکی، ساحل مصنوعی بدون شن و یک کافه از دیگر ویژگی‌های این جنگل بارانی است