علی رستمی در حاشیه مراسم آغاز طرح عملیات زمستانی (برف روبی) شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در جمع خبرنگاران درباره ترمینال سلام اظهار داشت: تأکید شده است همه تیم‌های مرتبط با ترمینال سلام فرودگاه امام تلاش خود را بیشتر کنند تا این پروژه حداکثر تا پایان امسال آماده افتتاح شود. تیم‌هایی نظیر مدیریت ترمینال، اطلاعات پرواز و… از ۲۰ آذر ماه به تدریج در ترمینال سلام حضور می‌یابند و اتاق‌ها را تحویل می‌گیرند، تا ترمینال در ماه‌های آینده آماده افتتاح شود.

وی گفت: امیدواریم بخشی از پروازهای نوروزی سال ۹۸ در ترمینال سلام انجام شود و به تدریج برخی از پروازها به این ترمینال منتقل شود. البته روزهای اول از انتقال ۲ تا ۳ پرواز شروع می‌کنیم و سپس در ماه‌های بعد این رقم افزایش می‌یابد.

رستمی با بیان اینکه ظرفیت نهایی ترمینال سلام ۵ میلیون نفر مسافر در سال است، گفت: همزمان با افتتاح ترمینال سلام، پروازهای داخلی هم به فرودگاه امام می‌آید.

سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) افزود: در گام اول سالانه یک میلیون مسافر داخلی به فرودگاه امام منتقل می‌شوند و با توجه به تقاضا این ظرفیت قابلیت تبدیل تا پذیرش ۴ میلیون مسافر داخلی را خواهد داشت.