چمدان: مرتضی سلیمی با تشریح آخرین اقدامات نیروهای امدادرسانی هلال احمر در ۲۴ ساعت گذشته گفت: طبق آخرین اخبار دریافتی مشخص شد که برف و کولاک، مسافران زمستانی را در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد و مازندران را با مشکلاتی همراه کرده است.

وی افزود: با تلاش امدادگران مستقر در پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای و بین شهری استان‌های یادشده ۵۱۵ نفر از مسافران زمستانی که در میان آنان زنان و کودکان نیز مشاهده می‌شدند، با هدایت و راهنمایی نیروهای امدادرسان به پایگاه‌های امدادی از خدمات اسکان و تغذیه اضطراری هلال احمر بهره مند شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته نیروهای امدادرسان هلال احمر به ۲ مصدوم و مسافر زمستانی که درخواست کمک اضطراری داشتند خدمات سرپایی ارائه و سه مصدوم بدحال حوادث ترافیک را به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل کردند.

خودروی گرفتار در برف

سلیمی اضافه کرد: در مدت زمان یادشده مقادیری پتوی امدادی برای محافظت از سرمازدگی و شماری بسته غذایی شرایط اضطراری عمومی در میان مسافران زمستانی در راه مانده توزیع شد و امدادگران توانستند با استفاده از تکنیک نجات فنی ۱۹۸ دستگاه خودروی در برف مانده را نیز به حرکت درآورند.

وی گفت: این خدمات رسانی توسط ۴۷ گروه آماده و واکنش سریع امدادی و با استفاده از ۱۷۸ نیروی عملیاتی امداد و نجات جاده‌ای انجام شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از عموم هموطنان و مسافران زمستانی خواست در صورت قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیر طبیعی و انسان ساخت در سراسر کشور با شماره ۱۱۲ تماس بگیرند.