چمدان :  نار تی‌تی یعنی شکوفه درخت انار و زیبایی اقامتگاه بومگردی نار تی‌تی نیز کمتر از شکوفه انار نیست. اقامتگاه بومگردی نار تی‌تی در شهرستان تفت در استان یزد به ابتکار یک زن و شوهر جوان تاسیس می‌شود با این هدف که اقامتگاهی با حس و حال یک خانه را برای گردشگران ایجاد کند.

«من فارغ التحصیل رشته گردشگری در مقطع کارشناسی ارشد هستم و به صورت اتفاقی با خوشه‌سار بومگردی آشنا شدم و در حالی که در تهران ساکن بودیم به همراه همسرم تصمیم گرفتیم که برای زندگی و کار از تهران به تفت بیاییم و اقامتگاه بوم گردی خودمان را ایجاد کنیم. اگرچه ممکن بود درآمد کمتری به نسبت کار در تهران داشته باشیم، اما ترجیح دادیم از آلودگی تهران خارج شویم تا بیشتر و خوش‌تر زندگی کنیم.» این جملات صحبت‌های رامتین شهرت است که به همراه همسرش تینا نمیرانیان اقامتگاه نار تی‌تی را در خانه پدربزرگش پایه گذاری می‌کند.

رامتین شهرت ادامه می‌دهد: ما از بهمن سال ۹۴ کار خود را آغاز کردیم و تا ۸ ماه هیچ تبلیغی نداشتیم، پس از ۸ ماه نیز تبلیغ زیادی نکردیم و بیشتر مهمانانمان ما را به دیگران معرفی کردند.

نار تی‌تی خانه‌ای زیبا با معماری سنتی است که ۷ اتاق برای اقامت دارد. این اقامتگاه حیاط بسیار زیبایی دارد. این حیاط با دری به باغ بسیار زیبایی متصل می‌شود که پر از درخت است و در ایوان آن میزها و تخت‌هایی برای استفاده میمانان قرار گرفته و برای آنها چای، عرقیجات و … سرو می‌شود.

نار تی‌تی ظرفیت میزبانی از ۲۰ میهمان در هر شب را دارد و هزینه اقامت یک شب برای گردشگران به همراه صبحانه در بهار سال ۹۷،  ۶۰ هزارتومان است. همچنین اقامتگاه نار تی‌تی برای گردشگران مقیم در اقامتگاه امکان تهیه غذای سنتی و بومی را دارد.

 

اقامتگاه بومگردی نار تی‌تی

 

اقامتگاه بومگردی نار تی‌تی

 

« مامان دلبر» مادربزرگ رامتین که گاهی در اقامتگاه حضور دارد و هم‌صحبتی با او و شنیدن خاطراتش بسیار در میان میهمانان اقامتگاه پر طرفدار است

 

اقامتگاه بومگردی نار تی‌تی

 

اقامتگاه بومگردی نار تی‌تی

 

اقامتگاه بومگردی نار تی‌تی

 

اقامتگاه بومگردی نار تی‌تی

 

اقامتگاه بومگردی نار تی‌تی

 

بخشی از دیوار اقامتگاه که میهمانان یادگاری‌های خود را برای اقامتگاه در اینجا قرار می‌دهند | این عکس در ماه‌های اول آغاز به کار اقامتگاه گرفته شده‌است

 

بخشی از دیوار یادگاری‌های مهمانان در زمستان سال ۹۶

 

در حیاط اقامتگاه بومگردی نار تی‌تی

 

حیاط اقامتگاه بومگردی نار تی‌تی

 

اقامتگاه بومگردی نار تی‌تی

 

درب باغ اقامتگاه بومگردی نار تی‌تی

 

باغ اقامتگاه بومگردی نار تی‌تی

 

باغ اقامتگاه بومگردی نار تی‌تی در زمستان

 

کیما و قرمه سبزی در اقامتگاه بومگردی نار تی‌تی

 

اقامتگاه بومگردی نار تی‌تی