چمدان :  محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری خود درباره افزایش مقدار ارز برای هواداران تیم ملی برای سفر به روسیه گفت: به آقای سیف، رییس بانک مرکزی موضوع درخواست افزایش مقدار ارز برای خبرنگاران و هواداران را جهت حمایت از تیم ملی در روسیه منتقل می‌کنم.

او با اشاره به مبلغ ارز مسافرتی برای سفر روسیه گفت: به او می‌گویم اگر تصمیم به ارائه ۵۰۰ یورو است، این رقم به هزار یورو افزایش پیدا کند.

به گزارش چمدان، پیش از این ارز مسافرتی برای سفر به روسیه ۵۰۰ یورو در نظر گرفته شده بود که این مقدار ارز با قیمت ۴۹۰۰ تومان (قیمت یوروی دولتی امروز اول خرداد ماه ۴۹,۵۶۸ ریال است) توسط بانک مرکزی ارائه می‌شد. با توجه به افزایش سفر به روسیه برای شرکت در جام جهانی بسیاری نسبت به کم بودن این مقدار ارز  برای کشور گران قیمتی مانند روسیه اعتراض داشتند. براساس مصوبه بانک مرکزی ارز مسافرتی برای برخی از کشورها تا سقف ۵۰۰ یورو و برای کشورهای دیگر هزار یورو به قیمت دولتی ارائه می شود.

کشور روسیه که از ۲۴ روز دیگر میزبان جام جهان خواهد بود، جزو کشورهایی است که مسافران آن می‌توانند ۵۰۰ یورو ارز مسافرتی دریافت کنند. مقامات دولتی حالا خبر از تلاش برای افزایش این مقدار به هزار یورو می‌دهند تا مسافران جام جهانی با خیال راحت‌تر برای تشویق و حمایت از تیم ملی به روسیه سفر کنند.