چمدان : تاکنون هتل «جی. دابیلو ماریوت مارکی» در دبی به‌عنوان بلندترین هتل جهان شناخته می‌شد اما اکنون با افتتاح هتل جیفورا که فقط یک‌متر بلندتر از جی. دابیلو ماریوت مارکی است این عنوان به این سازه ۳۵۶٫۳ متری رسیده است.

هتل جیفورا که ساختمانی ۷۵ طبقه است از ۵۲۸ اتاق مرمری و طلایی تشکیل شده است. دیگر رکوردهای این هتل مربوط به استخر و سرعت آسانسور است.

جیفورا که در جاده شیخ زاید قرار دارد حدود ۵۰ متر بلندتر از برج شارد لندن است که با ۳۰۹٫۷ متر ارتفاع بلندترین آسمانخراش اتحادیه اروپا شناخته می‌شود.

علاوه‌بر اتاق‌ها این هتل چهار رستوران دارد که یکی از آن‌ها در راس ساختمان با چشم‌انداز پانورامیک قرار دارد. یک استخر، سونا و جکوزی در طبقه ۷۱ و یک باشگاه ورزشی در طبقه ۱۲ از دیگر امکانات این هتل است.

آسانسور هتل جیفورا به‌دلیل اینکه فقط درمدت ۳۳ ثانیه از همکف به طبقه آخر می‌رسد در گینس ؛ کتاب «ترین‌های جهان» توانسته رکورد سریع‌ترین آسانسور جهان را از آن خود کند.

از سوی دیگر استخر پانورامیک این هتل که در بالاترین نقطه این ساختمان قرار دارد و با جکوزی‌ها و استخرهای ویژه کودکان احاطه شده هم در کتاب گینس رکورددار است.

هدف از افتتاح هتل‌های جدید دبی در چندسال اخیر رسیدن به جذب ۲۰ میلیون گردشگر در سال تا سال ۲۰۲۰ است. به‌ویژه که اکسپو (نمایشگاه بین‌المللی جهانی) از ۲۰ اکتبر ۲۰۲۰ تا آوریل ۲۰۲۱ در دبی برگزار خواهد شد.

به‌نظر می‌رسد امیرنشین دبی تا حد بسیاری به این هدف نزدیک شده است زیرا سال ۲۰۱۷ حدود ۱۵٫۸ میلیون بازدیدکننده به این شهر وارد شدند که نسبت به سال ۲۰۱۶ با افزایش ۶٫۲ درصدی مواجه شد.

  اولین هتل مجهز به جنگل بارانی در جهان │ تماشای خیابان‌های دبی از کف استخر شیشه‌ای
  تور ۱۲۰ میلیون تومانی ایرانی‌ها به دبی! | با هلی‌کوپتر و بالن دبی را بگردید
  فیلم دریاچه مصنوعی عرب‌ها در دل بیابان باب‌الشمس دبی │ ۱۳۰ گونه پرنده آمدند