چمدان: اِمپوریابراوا نام شهر غیرمعمول کوچکی در ساحل براوا (کوستا براوا) در ژیرونای اسپانیا است. این شهر با وجود کوچکی یکی از بزرگ‌ترین مناطق مسکونی دریایی در جهان است که در آن بیش‌ از ۴۰ کیلومتر آبراه قایقرانی وجود دارد و ۵ هزار قایق در آن تردد می‌کنند.

اِمپوریابراوا که در ابتدا روی مرداب ساخته شده بود در دهه ۷۰ میلادی به منطقه‌ای گردشگری تبدیل شد و خیلی زود توانست به‌ عنوان یکی از مقصدهای گردشگری روبه‌رشد افراد ثروتمند معرفی شود. به‌ طوری‌ که امروزه، این شهر ۷ هزار و ۸۰۰ نفری در فصل تابستان میزبان ۸۰ هزار گردشگری می‌شود که برای سپری‌کردن تعطیلات تابستانی به آنجا می‌روند و اغلب آن را «ونیز اسپانیا» می‌نامند.

این شهر به‌ ویژه مقصد تفریحی گردشگران آلمانی، فرانسوی، هلندی و بریتانیایی است. خانه‌های زیبای اجاره‌ای به‌ سبک مدیترانه‌ای و رستوران‌هایی که تابستان‌ها تا پاسی از شب باز هستند و با غذاهای لذیذ مدیترانه‌ای از مشتریان پذیرایی می‌کنند و قایق‌هایی که به‌راحتی می‌توان آنها را اجاره کرد این شهر را در فصل تابستان به ‌منطقه‌ای با نشاط تبدیل کرده است.

در اِمپوریابراوا خورشید تقریبا ۳۰۰ روز سال نور دارد و سواحل شنی وسیع شگفت‌انگیز امکان شنا و آفتاب‌گرفتن را در اختیار گردشگران و مردم محلی قرار می‌دهد.

  فیلم | تصویری متفاوت از ونیز گمشده ایران
  تصاویر شهری که در آن گم نمی‌شوید | شیشه‌گری از «چغازنبیل» تا «ونیز»