چمدان: شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و و به مسافران یورو با قیمت ۱۴ هزار و ۳۹۱ تومان و ۵ ریال می‌فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان می‌رسد. نرخ امروز نسبت به روز قبل با کاهش همراه بوده است.

نرخ یورو در بازار آزاد ۴۰۰ تومان بالاتر از یوروی مسافرتی به قیمت ۱۴۸۵۰ تومان به فروش می‌رسد. قیمت خرید یورو هم در بازار آزاد ۱۴۷۵۰ تومان است که ۳۰۰ تومان از یوروی مسافرتی گران‌تر خریده می‌شود.

مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته شده را به شعب عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌ المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.

براساس سیاست جدید بانک مرکزی که از روز ۱۸ شهریورماه آغاز شده، ارز پرداختی به مسافران یورو است و دلار به متقاضیان پرداخت نمی‌شود.

قیمت فروش دلار در صرافی ملی 

صرافی ملی قیمت فروش دلار را صبح امروز ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان اعلام کرد. صرافی ملی که متعلق به بانک ملی ایران است در بازار ارز بعنوان نماینده بازار ساز شناخته می شود؛ صرافی ملی ایران در سال ۱۳۸۳ با مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران عمدتا با سرمایه بانک ملی به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شد. این صرافی در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهد.