چمدان: سید عباس موسوی درباره هماهنگی‌های انجام شده با دولت‌های سوئیس و کانادا جهت ارائه انجام خدمات کنسولی در اتاوا به اتباع و شهروندان ایرانی گفت: از حدود هفت سال قبل که روابط تهران و اوتاوا توسط دولت وقت کانادا قطع شد ایرانیان مقیم این کشور که حدود ۴۰۰ هزار نفر تخمین زده می‌شوند با مشکلات کنسولی زیادی مواجه بوده‌اند و برای رفع این مشکلات ناگزیر به کشورهای دیگر یا تهران مراجعه می‌کنند.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات کنسولی به هموطنان ساکن کانادا همواره از اولویت‌های مهم ایران در تعامل با کانادایی‌ها بوده است، اظهار داشت: با تعیین سوئیس به عنوان حافظ منافع جدید ایران در اتاوا نیز در حال امکان ارائه خدمات کنسولی به ایرانیان مقیم کانادا وجود ندارد و هنوز به رایزنی‌هایی که با دولت این کشور داشته‌ایم پاسخ نداده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه به ایرنا گفت: امیدواریم با نظر مثبت کانادایی‌ها در زمینه ارائه خدمات کنسولی گشایشی میان دو کشور حاصل شود.

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری خود با خبرنگاران نیز گفت: سوئیس با وجود پذیرش مسئولیت حفاظت از منافع ایران در کانادا اعلام کرده که مسئولیت انجام خدمات کنسولی برای شهروندان ایرانی مقیم در کانادا را نپذیرفته است.

  قشقاوی: روادید کاغذی در تمام نمایندگی‌های ایران حذف می‌شود│تأکید پور فرج بر ضرورت حذف مالیات بر ارزش‌افزوده از صنعت گردشگری
  واکنش سفارت پرتغال در تهران به توقف صدور روادید برای ایرانی‌ها | وزارت خارجه پرتغال بیانیه‌ای جدید صادر کرد