چمدان : تاهیتی بزرگ‌ترین جزیره از گروه مجمع‌الجزایر بادگیر پلی‌نزی فرانسوی در جنوب اقیانوس آرام است. این جزیره زیبا به دو بخش تقسیم می‌شود. بخش بزرگ‌تر و شمالی «تاهیتی نوی»  و بخش کوچک‌تر و جنوبی «تاهیتی ایتی» نام دارد. این جزیره حاصل فعالیت آتشفشانی است و بنابراین، جزیره‌ای کوهستانی است که با صخره‌های مرجانی زیبا و آب شفاف احاطه شده و به همین‌دلیل مکانی رویایی برای گردشگری تفریحات آبی است.

هرچند بعد از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ آمریکا و بحران اقتصادی ۲۰۰۸ اروپا تعداد گردشگرانی که به پلی‌نزی فرانسوی به‌خصوص به جزیره تاهیتی سفر می‌کردند و اکثراً فرانسوی و آمریکایی بودند از بیش‌از ۲۶۰هزار نفر در سال ۲۰۰۰ به کمتر از ۱۶۰هزار نفر در سال ۲۰۱۱ کاهش یافت. اما از سال ۲۰۱۵ مجددا بر تعداد گردشگران افزوده شد و به ۱۸۳هزار نفر به‌اضافه ۵۰هزار مسافر کشتی‌های کروز رسید. هدف بخش گردشگری تاهیتی رشد اقتصادی با جذب ۵۰۰هزار گردشگر تا ۲۰۲۰ است.

براساس گزارش موسسه آمار پلی‌نزی فرانسوی، گردشگرانی که به مجمع‌الجزایر می‌آیند سالانه بیش از ۳۳۵ میلیون یورو درآمدزایی دارند که این رقم ۳٫۵ برابر بیشتر از درآمد حاصل از صادرات محلی است. یکی از دلایل کاهش گردشگران قیمت بالای بلیت‌ هواپیما از اروپا به این منطقه است. به‌طوری‌که در فصل سفر، بلیت هواپیمای رفت‌وبرگشت پاریس- پاپیته- پاریس بیش‌از ۲هزارو۵۰۰ یورو است.

باوجوداین، دولت محلی پلی‌نزی فرانسوی درحال توسعه و ساخت ۳هزار اتاق هتل در سواحل غربی تاهیتی است. درحال حاضر حدود ۲هزارو۸۰۰ اتاق هتل در این جزیره وجود دارد که با اجرای این طرح در ساحل ماهانا، ظرفیت هتل‌های این جزیره به دو برابر کنونی خواهد رسید.

  فروش گذرنامه با پول مجازی بیت‌کوین
  بی‌توجهی به گردشگری صخره‌های مرجانی در ایران │ گردشگر جذب «مال» نمی‌شود | زیر آب‌های خلیج فارس را ببینید