چمدان: صنعتگران و هنرمندان ناپلی به‌ طورسنتی زمانی که محصولاتشان را در این خیابان عرضه می‌کردند فقط صحنه تولد مسیح (presepi) را بازسازی می‌کردند و این محصولات را در ماه‌های پایانی سال و نزدیک به کریسمس می‌فروختند.

اما اکنون سال‌ها است که دیگر فقط به ساخت عروسک‌ها و ماکت‌های مربوط به این روایت مذهبی بسنده نمی‌کنند و عروسک‌هایی به شکل شخصیت‌های مهم سیاسی، تاریخی، هنری و کارتونی را هم می‌سازند.

در این‌ میان عروسک‌های مربوط به شخصیت‌های کمدیا دل آرته ایتالیا، به‌خصوص پولچینلا که از شخصیت‌های ناپلی کمدیا دل آرته است و همچنین بازیگرانی چون کمدین معروف ناپلی «توتو» محبوبیت بیشتری دارند.

 

اما جذاب‌ترین بخش این بازار، عروسک‌های متحرکی هستند که زندگی روزمره مردم دیروز و امروز ناپل را به تصویر می‌کشند و سرآشپزهایی که پیتزای ناپلی می‌پزند، آنهایی که آرد خمیر می‌کنند، قصاب‌ها، نجارها، زن‌هایی که تخم‌مرغ‌ها را جمع می‌کنند و زن‌هایی که لباس‌ها را در تشت‌های چوبی می‌شویند شامل می‌شوند.

این عروسک‌های متحرک چشم هر گردشگری را خیره می‌کنند و به‌ همین‌ دلیل، مغازه‌های این خیابان نه فقط در روزهای نزدیک کریسمس که تمام طول سال محصولات دست‌ساز زیبایی عرضه می‌کنند.

این خیابان مشرف به کلیسای تاریخی گرگوری مقدس ارمنی است که ساخت آن در سال ۱۵۷۴ آغاز شد و یک‌قرن بعد در سال ۱۶۸۷ به اتمام رسید.

  تصاویر شهری که در آن گم نمی‌شوید | شیشه‌گری از «چغازنبیل» تا «ونیز»

ویدئوی چمدان از این خیابان متفاوت را در زیر ببینید

  گزارش اختصاصی چمدان از شگفت‌انگیزترین دیوار جهان | روایتی متفاوت از نقاشی «شام آخر» داوینچی را ببینید
  بالکنی که ژولیت از آن رومئو را می‌دید│ ماجرای قلب‌ها و یادگاری‌های عشاق روی دیوار خانه ژولیت | فیلم‌ها و تصاویر اختصاصی چمدان را ببینید
  گرمابه‌ای که روزانه پذیرای ۸هزار استحمام‌کننده بود│ فیلم و تصاویر اختصاصی چمدان را از حمام‌های کاراکالا در شهر رم ببینید
  عکس‌های عجیب حادثه در پمپی؛ داستان شهری که زیر مواد آتشفشانی جاودانه شد
  ویدئوی چمدان از مقصد زیبای گردشگری در کرانه مدیترانه | ساختمان‌های رنگارنگ و مسیر پیاده‌روی ساحلی در ایتالیا
  گورستان متفاوت‌ ایتالیایی‌ها را ببینید ؛ مجسمه‌هایی که مرده‌ها را جهانی کرده‌اند | اینجا موزه محیط باز میلان است!