چمدان: فریدون بابایی در جریان بازدید از روند عملیات اجرایی احداث پروژه پل معلق در تفرجگاه ازناو خلخال افزود: این پروژه به مرحله آماده‌سازی برای استقرار پل نزدیک شده و شایعات در خصوص تعطیلی اجرای پل از سوی سرمایه‌گذار بی‌اساس است.

وی با اشاره به شایعات درج شده درباره توقف عملیات اجرایی این پروژه بزرگ گردشگری افزود: سرمایه‌گذار این طرح بیش از همه برای اجرا و تکمیل این پروزه اصرار دارد. پل معلق منطقه ازناو خلخال با سرمایه‌گذاری ۴۲۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی احداث و تنها بخشی از سرمایه گذاری این طرح با پرداخت تسهیلات بانکی تامین خواهد شد.

بابایی در خصوص تسهیلات ارائه شده به این طرح اظهار داشت: تسهیلات ارائه شده به سرمایه‌گذار که در روزهای آینده پرداخت می‌شود تنها ۲۰ درصد از سرمایه‌گذاری است و ۸۰ درصد مربوط به سرمایه گذاری پل آورده سرمایه‌گذار این طرح است.

پل معلق منطقه نمونه گردشگری ازناو خلخال به طول ۴۴۰ متر و ارتفاع ۱۰۰ متر به عنوان بزرگترین پل معلق خاورمیانه و سومین پل معلق بزرگ جهان در بین دوقله کوه ازناو احداث می‌شود.

  سومین پل معلق بزرگ جهان در ایران احداث می‌شود | این پل ۴۵۰ متری بزرگترین پل خاورمیانه خواهد بود
  قدم زدن در آسمان ؛ استرس روی پل معلق وحشتناک اردبیل | پل پیر تقی ؛ هیجان‌انگیز اما خطرناک‌ | گردشگران نکات ایمنی را رعایت کنند
  تخریب پل دره خزینه پل‌دختر توسط افراد ناشناس | بلندترین پل معلق خاورمیانه قطع شد